Reklam
Reklam

24. Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Kongresi 23-24-25 Ekim'de

İlk Kez Dijital Ortamda Gerçekleşiyor! Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği (EDAD)’nin alanında uzman estetik diş hekimlerini bir araya getirdiği Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Kongresi bu yıl

Editör: Haber Merkezi
20 Ekim 2020 - 15:52
İlk Kez Dijital Ortamda Gerçekleşiyor!

Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği (EDAD)’nin alanında uzman estetik diş hekimlerini bir araya getirdiği Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Kongresi bu yıl 23-24-25 Ekim tarihlerinde  dijital ortamda düzenlenecek.

Kurulduğu günden bu yana Estetik Diş Hekimliği alanındaki gelişmeleri dünya ile aynı anda meslektaşlarına ulaştırmayı görev edinen EDAD tarafından her yıl pek çok bilimsel içerikli organizasyon yanı sıra “Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Kongresi” düzenleniyor. Bu yıl 24. sünün düzenleneceği kongre, Türkiye’de Diş Hekimliği alanında düzenlenen ilk dijital kongre olma özelliğini taşıyor.

Daniel Edelhoff, Florin Cofar, Thiago Ottobani, Camillo D’arcangelo, Howard Gluckman gibi protez, cerrahi, dijital diş hekimliği, oklüzyon, restoratif diş hekimliği ve implantoloji alanlarında uzman bilim insanlarının konuşmacı olarak yer alacağı kongrede, sektörel firmaların uydu sempozyumları, dijital posterler, paneller, sözlü bildiri sunumları ve workshop’lar gibi pek çok etkinliğin yanı sıra diş hekimliğinin farklı alanlarında hizmet veren pek çok firma ile katılımcıların dijital platformda yüz yüze buluşabileceği özel etkinlikler de yer alıyor. Ayrıca kongre, Türk Dişhekimliği Birliği’nden kredilendirmeye de sahip.

Katılımcıların Estetik Diş Hekimliği konusundaki en yeni malzeme, teknik ve ipuçları hakkında bilgi edineceği dijital kongre ile ilgil olarak ilgili olarak EDAD Yönetim Kurulu Başkanı Dt. Kübel İltan Özkut açıklamalarda bulundu: “EDAD 24 senedir Estetik Diş Hekimliği konusunda düzenlediği bilimsel organizasyonlarla hem ulusal hem uluslararası platformda sektörün öncülük eden akademilerinden birisi olmuştur. Güncel durumun bizlere getirdiği şartlar doğrultusunda bu sene 24.sünü düzenleyeceğimiz Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Kongresi’ni dijital olarak hayata geçirme kararı aldık. İçeriğinin zenginliğiyle katılımcılara geleneksel kongre tecrübesinin bir benzerini dijital olarak yaşatmayı hedefliyoruz. Bu kongrede sektörel firmalarla katılımcıları da canlı oturumlarda bir araya getirerek hep beraber mesleğimize olan tutkumuzu canlı tutmak amacındayız.”

Ayrıntılı bilgi ve program için: edad.org.tr - edad2020.org

EDAD Hakkında:

  1. yılını kutlayan EDAD, 1996 yılında Galip Gürel öncülüğünde akademisyen ve klinisyen diş hekimlerinin beraberliğiyle kuruldu. O yıllarda ülkemizde bilimsel kongre kavramı henüz emekleme dönemindeyken EDAD'ın önemli atılımıyla uluslararası düzeyde kongre örnekleri verilmeye başlandı. EDAD organizasyonları, Türk diş hekimlerini dünyaca tanınan, saygın bilim adamlarından oluşmuş konuşmacıların slayt kalitesi ve sunum teknikleri yüksek, vaka paylaşımı yoğun seminerleri ile buluşturdu.


EDAD, hızla gelişen teknoloji ile birlikte estetik diş hekimliği alanındaki değişim ve gelişimlerin dünya ile aynı anda ve aynı hızda meslektaşlarımıza ulaştırılmasını misyon edinmiştir. EDAD'ın meslektaşlarına sunduğu önemli ayrıcalıklardan biri de; akademik düzeyden ödün vermeden bilginin muayenehane pratiğinde kullanılabilir şekle dönüşebileceğini göstermiş olmasıdır. Büyük ölçüde EDAD kongreleri sayesinde bugün ülkemiz diş hekimleri bilimsel araştırmaların işlenmemiş sonuçlarını değil bu bilginin pratiğe nasıl aktarılacağını öğrenebilir hale gelmiştir.

EDAD; bir kongrenin sadece bilimsel paylaşım olmadığını, aynı zamanda meslektaşlarımızın dünyanın farklı noktalarından gelen bilim adamlarıyla ve meslektaşlarıyla aynı ortamda eğlenmelerinin ve sosyalleşmelerinin de kongrelerin amaçlarından biri olduğunu bizlere göstermiştir.

Kongreler dışında meslek sonrası eğitimin daha ilk yıllardan bilincinde olan EDAD, akşam toplantıları ve kurslarda başarılması zor bir kalite ve kantite yakalamıştır.

Zamanla kendini geliştirmiş bir kurum olan EDAD; İmplant Çalışma Grubu (İÇG) ve Genç EDAD'ı kurmuş ve çeşitli başarılara imza atmıştır. International Federation of Esthetic Dentistry'nin (IFED) ve Avrupa Dijital Dişhekimliği Akademisi’nin afiliye (EADD) üyesi olmuştur.

EDAD Instagram Hesabı: https://www.instagram.com/edad.org.tr/?hl=tr

 ///Haber Merkezi

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 3752 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum