Reklam
Reklam

30 CHP Milletvekili Elazığ'a çıkarma yaptı

30 CHP Milletvekili Depremin 1

Editör: Haber Merkezi
08 Ocak 2021 - 20:23

30 CHP Milletvekili Depremin 1.Yılında Elazığ’a Çıkarma Yaptı.

Ziyaret ve çalışmalarla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, şunları kaydetti:

CHP Genel Merkezinin görevlendirmesiyle 6-9 Ocak 2021 tarihlerinde, Genel Başkan Yardımcımız Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın Ali Öztunç başkanlığında 30 milletvekilimiz ile birlikte Elazığ’a giderek bir yıl önce yaşanan deprem sonrasında vatandaşın yaşadığı sorunları yerinde inceledik.

Elazığ’da 24 Ocak 2020’de yaşanan depremin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen yaptığımız görüşmeler ve yerinde tespitler sonrası vatandaşın sorunlarının hala çözülemediğini gözlemledik.

Depremden zarar gören vatandaşlarla görüşüp, depremin vurduğu Sivrice ilçesine giderek gruplar halinde ayrılan milletvekillerimiz riskli bulunup da yıkılma kararı alınan binaların yıkılışını mahalleye giderek takip ederken,

Bazı milletvekillerimiz de yapımına başlanan binaların olduğu bölgeye giderek yerinde incelemeler yaptı.

Ardından ildeki sivil toplum kuruluşları yöneticileriyle, esnafla ve muhtarlarla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunduk.

Sorunlar hala ortada ve sahipsiz, kira yardımları yetersiz, evlerin zemini, kura çekimi, metrekaresinden, yerinden kaynaklı inanılmaz mağduriyetler devam ediyor.

Deprem sonrası hala en önemli sorun barınma. Konteyner kentlerde yaşayanlar var hala. Orta hasarlı evler artçı depremler sonrası daha da hasar görmüş durumda.

Çalışmalarımız, Hükümetin bir yıl sonra Elazığ’ın deprem sonrası sorunlarının çözümüyle ilgili güçlü bir iradesi olmadığını göstermektedir.

Deprem ülkesi olduğumuz ve deprem gerçeği unutulmadan tedbirlerin eksiksiz olarak alınması, sorunların kalıcı çözümü için kapsamlı çalışmaların yapılması bir zorunluluktur. 

Bizler, Sayın Genel Başkanımızın talimatları doğrultusunda ülkemizin dört bir yanında sorunları, dertleri olan vatandaşlarımızın dertlerini dert edinmeye devam edeceğiz.

Sorunların gündeme getirilmesi ve çözümü için her türlü gayreti göstereceğiz.

Saygılarımla.///Haber Merkezi

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 91 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum