Reklam
Reklam

Ak Parti de Kadın ve Gençlik Kolları Seçimleri Yapıldı

Keşan 6

Editör: Haber Merkezi
02 Kasım 2020 - 15:48

Keşan 6. Olağan Kadın Kolları Kongresi Kovid-19 tedbirleri kapsamında gerçekleştirildi. Kongrede konuşan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Cumhur İttifakı olarak, 2023 hedeflerimize ulaşana, bizden sonraki nesillere 2053 vizyonunu hayata geçirebilecekleri büyük ve güçlü bir Türkiye bırakana kadar durmayacağız, duraksamayacağız” dedi. Tek liste ile gidilen seçimde Nuriye Altın güven tazeleyerek Keşan İlçe Kadın Kolları Başkanlığına seçildi.

AK Parti Uzunköprü 6. Olağan Gençlik Kolları Kongresi de Öğretmen Evi çay bahçesinde gerçekleştirildi. Kovid-19 salgın tedbirleri göz önünde bulundurularak açık alanda yapılan kongrede partinin gençlik kollarında uzun yıllardır görev alan Hasan Bilecik, Uzunköprü Gençlik Kolları Başkanı oldu. Kongrede konuşan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, partinin tüm kademeleriyle birlikte uyum içerisinde çalışarak Edirne’de önemli sonuçlar elde edeceklerini ve kenti daha iyi noktalara taşıyacaklarını söyledi.
AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığında bayrak değişimi yaşandı. İlçe Gençlik Kolu Başkanlığı görevini yürüten Emin Çınar’ın İl Gençlik Kolu yönetimine girmesinin ardından AK Parti Uzunköprü İlçe Gençlik Kolu Başkanlığına Hasan Bilecik atanmıştı. Tek lise ile seçime giden Bilecik İlçe Gençlik Kolları Başkanı oldu.
AK Parti Uzunköprü 6. Olağan Gençlik Kolları Kongresinin Divan Başkanlığına Olgun Çaylı, Başkan Yardımcılığına Kerem Özdemir, kâtip üyeliklere Ömer Taşkın ve Göktürk Kerez seçildi.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşmalara geçildi.
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba konuşmasının başında İzmir’de yaşanan 6,6 şiddetindeki depremden dolayı büyük üzüntü duyduklarını belirtti. Ocak ayında meydana gelen Elazığ ve Malatya depreminin acıları hala yüreğimizde tazeyken İzmir'den gelen bu haber bizi derinden üzmüştür diyen Başkan İba; “Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Devletimizin tüm imkânlarıyla depremden etkilenen vatandaşlarımızın yanındadır. Rabbim tekrarını yaşatmasın, ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten korusun” dedi.
“Uyum içerisinde çalışarak kentimizi daha iyi noktalara taşıyacağız”
Kongreler neticesinde, seçilen teşkilatlarla birlikte 2023 seçimlerine tazelenerek ve güçlenerek gideceklerini söyleyen AK Parti İl Başkanı Belgin İba, partinin tüm kademeleriyle birlikte uyum içerisinde çalışarak Edirne’de önemli sonuçlar elde edeceklerini ve kenti daha iyi noktalara taşıyacaklarını vurguladı.
Köy köy, mahalle mahalle, apartman apartman ziyaretlere katılıp, bayrak asan, broşür dağıtan, oy isteyen, dik durmak gerektiği zaman, elif gibi dimdik duran, ama dikleşmeyen bu davaya hizmet eden gençlere teşekkür eden AK Parti İl Başkanı Belgin İba; “Ülkemizin lideri olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan çok şey öğrendik. Hep birlikte öğrenmeye de devam edeceğiz. Onun yolunda yürüyen AK gençlerimizin Uzunköprü’de gerçekten hissedilir coşkusuna şahit oluyoruz” dedi.
“AK Kadrolarla Vatandaşlarımıza Hizmeti Arttıracağız”
Kongreler ile birlikte girilen bu yeni dönemde, 2023 hedeflerine Uzunköprü'de, İlçe Başkanı Kadir Bilgin, Uzunköprü Gençlik Kolları Başkanı Hasan Bilecik ve yeni yönetimlerle emin adımlarla ilerleyeceklerini aktaran Başkan İba; “Uzunköprü’müzde, yolumuza daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz. İlçemizi, 2023 yılında AK Kadrolara teslim ederek vatandaşlarımıza hizmetlerimizi arttıracağız. Bu duygularla inandığımız yolda yürüdüğümüz 6. Olağan Gençlik Kolları Kongremizin Uzunköprü’müze ve Edirne’mize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Düzenlenen kongreye AK Parti İl Başkanı Belgin İba, AK Parti Edirne İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Cambaz, İl Kadın Kolları Başkanı Nergis İnce, ilçe gençlik kolları üyeleri ve partililer katıldı. Öğretmen Evi çay bahçesinde gerçekleştirilen kongre fotoğraf çekimi ile sona erdi.

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 171 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum