Reklam
Reklam

Ak Parti İl Başkanı İba'nın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı

29 Ekim 2020 - 09:10
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Edirne’de yaşayan vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı.
29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyetin 97’inci kuruluş yıl dönümünü sevinç ve gurur içerisinde kutladıklarını belirten Başkan İba, “Millet olarak Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 97. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. İnanıyorum ki içinde bulunduğumuz bu gururu çok daha güçlü bir şekilde hedefimiz olan 2023, 2053 ve 2071 yıllarında da yaşayacağız.” Şeklinde konuştu.
Tarih boyunca bağımsızlığından hiçbir zaman vazgeçmeyen Türk Milletinin büyük mücadeleler vererek nice zaferler kazanmış olduğunun altını çizen Başkan İba; “97 yıl önce Kurtuluş Savaşı’nda yedi düvele diz çökmeyen bu asil millet; kadınıyla, çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla, içindeki vatan sevgisiyle düşmana geçit vermemiş aziz vatanımızı canları pahasına savunmuşlardır. Bağımsızlık için verdiğimiz kurtuluş savaşı sonrasında ise Cumhuriyet ilan edilmiştir.” Dedi.
Türk Milletinin kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyetini huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz tüm gücüyle çalışacak olduğunu ifade eden İba; “Milletçe duygu birliğimizin büyük bir coşkuyla tezahür ettiği bugün, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Bu duygu birliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de gelecekte de hep koruyacağız. Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyetini huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz her zaman tüm gücüyle çalışacaktır. Bu anlamda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bugün de karşılaştığımız sıkıntıları, birlik ve berberlik içinde ele ele vererek atlatacağız.” İfadelerini kullandı.
Başkan İba, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;
“Cumhuriyetimizin ilanının 97. yıl dönümü vesilesiyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bizleri aydınlık yarınlara taşıyan Cumhuriyetimizin 97. Kuruluş yıl dönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor, tüm hemşehrilerimi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” ///Haber Merkezi
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 19 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum