Reklam
Reklam

AK Parti İlçe Başkanı Sert Konuştu!

CHP'li Süloğlu İl Genel Meclis Üyesi Önder Cin'in eleştirilerine AK Parti Süloğlu İlçe Başkanı Veli Çolak'tan sert cevap geldi.

AK Parti İlçe Başkanı Sert Konuştu!
Editör: Haber Merkezi
30 Mayıs 2021 - 06:27
Çolak, Önder Cin'in köylerin ve ilçenin sorunlarını dile getirmek yerine partisinin TBMM'de görev yapan milletvekillerine özenerek kürsüde şov peşinde koştuğuna vurgu yaptı. AK Parti İlçe Başkanı Çolak, Cin'in Süloğlu İlçesi ve köylerinin sorunları ile güncel ihtiyaçlarına çözüm aramaktan uzak tavırlar içinde olduğunu söyledi.

"Şov yapmasın sorunları dile getirsin."
CHP'li Süloğlu İl Genel Meclisi Üyesi Önder Cin'in Mayıs ayı toplantılarında AK Parti grubuna yönelik ağır ithamlarına AK Parti Süloğlu İlçe Başkanı Veli Çolak'tan yanıt geldi.
Çolak, Edirne İl Genel Meclisi Mayıs ayı toplantılarında söz alan CHP'li Süloğlu İl Genel Meclisi Üyesi Önder Cin'in meclis kürsüsünde çeşitli malzemelerle şov yaptığı söyledi.

Köylerin ve ilçenin sorunlarını unutuldu mu?
Süloğlu adına seçilmiş olan millet ittifakının il genel meclis üyeleri Önder Cin ve Hüseyin Erbay'ın ilçeye ve köylerine hizmet etmek, sorunlarıyla ilgilenmek yerine kirli siyasete soyunarak işin kolayına kaçtıklarını ve şovuna kapıldıklarının altını çizen Başkan Çolak, sorumluluklarını yerine getirmedikleri gibi köylerin ve ilçenin sorunlarını da unuttuklarını söyledi.

Süloğlu ilçesi ve köylerinin sorunları ile güncel ihtiyaçlarına çözüm aramaktan uzak tavır takınmaya başladıklarını söyleyen Başkan Çolak, silkelenip halka verdikleri sözleri yerine getirmeleri çağrısında bulundu.

"Sulama kanallarının yıpranmışlığı konusunu gündeme aldırdık"
İlçe teşkilatı olarak AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba'nın bilgisi ve desteği ile Süloğlu Sulama Kooperatifi Başkanı ile birlikte sulama kanallarının yıpranmışlığını tespit ettiklerini dile getiren İlçe Başkanı Veli Çolak, konunun toplulaştırma çalışmalarının ardından acil olarak çözüleceğini belirtti.

"Yapılan çalışmaları neden konuşmuyorlar?"
Büyükgerdelli Köyü'nün içinde düşen beton bloğunu kaldırılıp dere temizliğini yaptırdıklarını belirten AK Parti Süloğlu İlçe Başkanı Veli Çolak, bunun yanı sıra Taşlısekban Köy deresinin temizlenmesi, Sülecik Köy göleti ile ilgili çalışmalar,  Sülecik – Yağcılı Köyleri arasındaki yolun yapımı ile ilgili adımın atılması, bu köyde yaşayanların İlçe merkezine gelmek için 12.5 km kat ettikleri yolu 6.5 km düşürme çalışması, Akarder Köyü cevizlik alanına güneş enerji sistemi kurulması, Geçkinli – Küküler Köyleri arası yolun bakımı ve tamiri, ilçe merkezinde hasar gören köprünün yerine yenisinin yapılması ve il genel meclisi üyesinin kendi köyü olan Keramettin Köyünün elektrik hattının yenilenmesi gibi birçok çalışma gerçekleştirdiklerini hatırlattı.


"Cin, kürsüde şov peşinde koşuyor"
CHP'li Süloğlu İl Genel Meclis Üyesi Önder Cin'in partisinin TBMM'de görev yapan milletvekillerine özenerek kürsüde şov peşinde koştuğuna vurgu yapan Çolak, AK Parti grubunun Keramettin Köyü'nün girişinde bulunan dar köprünün yapımının gerçekleştirilmesi için programa aldırmasına karşın köprünün genişletilerek yapımına destek sağlaması gerekirken bu şekilde bir tavır takınmasının hoş olmadığına değindi.

"Köprünün 4 adet yan korkuluk demirlerinin değişimine razı oldular"
Millet İttifakı'nın Edirne Valiliği görevlileri tarafından köprünün 4 adet yan korkuluk demirinin değişimine razı olduklarını belirten  AK Parti Süloğlu İlçe Başkanı Veli Çolak, ayrıca Cin'in bu havaya büründüğü günden beri kendisini oraya taşıyan İlçe halkına hizmet yerine İktidar partisinin Milletvekili Tarım Komisyonu Üyesi , Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Dr. Fatma Aksal’ı eleştirmenin peşine düştüğünü ve siyasi istikbal peşinde olduğunu ifade etti.

Başkan Çolak'tan şeker fabrikası örneği
Eleştirenlerin önce kendi yaptıklarına bakması gerektiğini vurgulayan AK Parti Süloğlu İlçe Başkanı Veli Çolak; "Sayın vekilimizin açıklamalarına cevap vermesi gereken iki kişi siyasi etik açısından iyilik olsun diye sağ el ile verilip apar topar sol elle geri alınan , ‘Şeker vatandır satılamaz ‘deyip 5 bin kişi ile miting yapıp daha sonra satılan fabrikayı alan kişiler ile birlikte açılış kurdelesini kesen , ‘Gelecekteki Deva’sını’ memleketinde Cumhuriyet Halk Partisi'nde arayan Okan Gaytancıoğlu'dur. Önce aynada kendine bakıp sonra eleştirmek lazım" diyerek eleştirilere cevap verdi.

"Üreticilerimiz için çalışıyoruz"
Hayvancılıkla geçimini sağlayan üreticinin ihtiyaçları adına çalışmalar ve bakanlıkla görüşmeler yaptıklarını ifade eden Başkan Çolak; "Hükümet olarak göreve geldiğimiz günden bu güne çiftçimize sahip çıktık, kıymetli çiftçilerimiz için çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

Süloğlu ilçesi ve köylerdeki vatandaşlara hizmet etmesi beklenen Millet İttifakı'nın yerel yöneticilerine çağrıda bulunan AK Parti Süloğlu İlçe Başkanı Veli Çolak; "Bir an önce asli görevlerine dönüp vatandaşın sorunlarını çözmeye ve hizmet etmeye davet ediyorum" dedi.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 159 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum