Reklam
Reklam

Ak Partide, Keşan ve Merkez İlçe Başkanları Güven Tazeledi

Cumartesi ve Pazar günü yapılan kongrelerde Edirne Ak Partide Keşan ve Merkez İlçe Başkanları yeniden seçilerek güven tazelediler

Editör: Haber Merkezi
19 Ekim 2020 - 06:34
Cumartesi ve Pazar günü yapılan kongrelerde Edirne Ak Partide Keşan ve Merkez İlçe Başkanları yeniden seçilerek güven tazelediler.

Merkez İlçe Başkanlığına yeniden Önder Özcan, Keşan İlçe Başkanlığına da yeniden Gürcan Kılınç seçildiler.

AK Parti Keşan İlçe Kongresi maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde gerçekleştirildi.
Kongrede konuşan AK Parti İl Başkanı Belgin İba; “Keşan Belediyemiz, halkımızın günlük hayatına dokunan çalışmalar ve yaptığı gönül belediyeciliği ile vatandaşımızın sevgisini kazandı. Beldelerimizdeki hizmet hareketi inşallah Edirne’mize örnek olacak ve Edirne’mizin AK Parti Belediyeciliği ile tanışmasına vesile olacaktır” dedi.
Kongre alanına girişte ateş ölçümü yapıldı ve maskesi olmayanlara maske verildi.
Kılınç güven tazeledi
Kongre sonrasında Gürcan Kılınç, güven tazeleyerek AK Parti Keşan İlçe Başkanlığına seçildi.
Keşan İlçe kongresinin Divan Başkanlığına AK Parti Edirne Koordinatörü ve İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Başkan Yardımcılığına Rasim Özgün, kâtip üyeliklere Oktay Topalova, Keşan Kadın Kolları Başkanı Nuriye Altın ve Hüseyin Nadi Şahin seçildi.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşmalara geçildi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongreler için hazırladığı video mesaj izletildi ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in gönderdiği mesaj okundu.
“Keşan, aydınlık günlerin kapılarını araladı”
Cumhur İttifakı olarak 31 Mart seçimlerinde halkın teveccüh ile Keşan’ı AK Parti ile tanıştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Böylece Keşan halkının AK Parti’nin hizmet belediyeciliği ile tanışarak aydınlık günler için kapılarını araladığını söyledi.
“İlçelerde yapılan hizmetler Edirne’ye örnek olacak”
Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na yaptığı örnek hizmetleri için teşekkür eden Başkan İba; “Keşan Belediyemiz, halkımızın günlük hayatına dokunan çalışmalar ve yaptığı gönül belediyeciliği ile vatandaşımızın sevgisini kazandı. Lalapaşa, Havsa, Keşan ilçelerimizdeki ve Yenikarpuzlu, Yenimuhacır, Esetçe, Subaşı Beldelerimizdeki hizmet hareketi inşallah Edirne’mize örnek olacak ve Edirne’mizin AK Parti Belediyeciliği ile tanışmasına vesile olacaktır” dedi.
“Vatandaşlarımızla el ele gönül gönüle olacağız”
Yeniliklerle birlikte milletle daha sıkı bağlar kurmanın vesilesi olacak 7. Olağan Kongre süreci ile tüm teşkilata büyük görevler düştüğünü ifade eden Başkan İba; “Tüm kadememizle, kadın kollarımızla, gençlik kollarımız, mahalle başkanlarımız ve vatandaşlarımız ile iletişimimizi kuvvetlendireceğiz. Bizler için siyasetin manası vatandaşlarımızın gönlünü kazanmak, bölgemize hizmet etmektir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi “AK Parti, kendini bu ülkeye, bu millete adayan büyük bir kadronun eseridir.” İnşallah bizler de 7. Olağan Kongrelerimiz ile hizmet siyasetimizin çıtasını hep daha yukarı çıkartacağız” şeklinde konuştu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Edirne'de ki kongre'de , protokol konuşmalarıyla sürdü. AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, hayatını kaybeden AK Parti İstanbul Milletvekili, Merkez Karar ve Yürütme Kurulu üyesi Markar Esayan’a Allah’tan rahmet diledi.

Azerbaycan’ın bağımsızlık yıldönümü olduğunu ifade eden Dr.Fatma Aksal Ermenistanın Dağlık Karabağ’ı 30 yıldır işgal ettiğini, orada Azerbaycanlı kardeşlerimize yapmadıkları zülüm kalmadığını belirterek Türkiye'nin Azerbaycan’ın yanında olduğunu ve yanında olmaya devam edeceğini belirtti..

Aksal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Türkiye’nin çok daha güçlü bir ülke konumuna geldiğini vurguladı. “Sağlıktan ulaştırmaya, enerjiden savunmaya bu ülkede çok büyük işler yaptık” diyen Aksal, konuşmasına şöyle sürdürdü: “Sağlık yatırımları yaptık. Bu geçtiğimiz pandemi sürecinde sağlık yatırımlarının ne kadar önemli olduğunu herkes görmüş oldu. Şehir hastanelerini yaparken ‘o hastaneler boş kalacak’ diyenler gidip hastanelerde tedavi oldular. İyi ki şehir hastanelerini yapmışız. Bugün dünyaya örnek olan bir başarı sergiliyoruz sağlıkta. Burada diğer hizmetleri anlatsam herhalde gün yetmez. Savunmada hem sahada hem de masada artık güçlü bir Türkiye var. Hakkımızı bundan böyle kimseye yedirmeyeceğiz. Kimsenin hakkında gözümüz yok ama bizim olanı da kimseye vermeyeceğiz. Karadeniz’de, Akdeniz’de enerji kaynaklarımız var. Akdeniz’deki enerji kaynaklarımızı bize vermemek için tüm dünya birlik oldu. Ama artık eski Türkiye yok, kimseye fırsat vermeyeceğiz ve bizim olanı alacağız.”

İl Başkanı Belgin İba’da yaptığı konuşmada Türkiye'nin her alanda tam bağımsız bir ülke yolunda önemli attığını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü; “Türkiye enerjide dışa bağımlılıktan kurtuluyor, her alanda tam bağımsız olma yolunda dev adımlar atıyoruz. Cumhurbaşkanımızın verdiği yeni müjde ile keşfettiğimiz doğal gaz rezervi, 320 milyar metreküpten 405 milyar metreküpe çıktı. AK Parti hizmettir, ülkemizin kalkınmasıdır. AK Parti Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği muasır medeniyetler yolunun günümüzdeki takipçisidir. Gençlerimize 2053 ve 2071 vizyonlarını emanet ettiğimiz, hizmet yolculuğudur. Milletimize hizmet davasını ileriye taşımak için AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanımız Önder Özcan ve yeni yönetimi ile yolumuza daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Bu duygularla inandığımız yolda yürüdüğümüz 7. Olağan Kongremizin ülkemize, Edirnemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

Başka aday olmadığı için tek aday olarak seçime katılan Önder Özcan’da yaptığı konuşmada; “Ülke olarak son derece önemli ve son derece kritik bir süreçten geçmekteyiz. Kuzeyden güneye, doğudan batıya, içinde bulunduğumuz bu kritik süreci Türkiye’nin 100 yıllık makus talihini değiştiren ve ülkemizi bölgesel bir güç haline dönüştüren Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde 2023  hedefine birlikte yürümeyi nasip eden rabbime sonsuz şükürler ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından tek listeyle gidilen seçimlerde Özcan yeniden AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanlığı’na seçildi. ///Haber Merkezi
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 213 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum