Reklam
Reklam

Ak partide Uzunköprü ve Meriç ilçe kongreleri gerçekleştirildi

Kovid-19 salgını nedeniyle ara verilen AK Parti’nin 7

Editör: Haber Merkezi
11 Eylül 2020 - 19:45
Kovid-19 salgını nedeniyle ara verilen AK Parti’nin 7. Olağan Kongre sürecinde ilçe kongreleri "İnandığın Yolda Yürü" sloganıyla kaldığı yerden devam ediyor. AK Parti’de bu hafta Uzunköprü ve Meriç ilçe kongreleri gerçekleştirildi. Uzunköprü İlçe Kongresi’nde konuşan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, ilçelerin temel belediyecilik sorunlarını çözene kadar mücadele edeceklerini söyledi. Kongrede yeniden AK Parti Uzunköprü İlçe Başkanı seçilen Kadir Bilgin güven tazeledi.
AK Parti’de kongre süreci hızla devam ediyor. Lalapaşa, Süloğlu, Havsa, İpsala ve Enez ilçe kongrelerini tamamlayan AK Parti bu hafta Uzunköprü ve Meriç ilçelerinde kongre heyecanı yaşadı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kongreler için hazırladığı mesaj dinletildi ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir'in gönderdiği mesaj okundu.
Uzunköprü İlçe kongresinin Divan Başkanlığına AK Parti Edirne Koordinatörü ve İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Başkan Yardımcılığına Rasim Özgün, kâtip üyeliklere Mustafa Okur, Emel Görüş ve Emin Çınar seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongre konuşmalar ile devam etti.
“Çalınmadık kapı, gezilmedik köy bırakmayacağız”
Partisinin siyasetinin esas aktörünün hiç şüphesiz büyük millet olduğunu söyleyen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba; “Başlatmış olduğumuz 7. Olağan Kongre sürecimiz ile partimizi ve temsilcisi olduğumuz davamızın bayrağını en yukarıya taşıma gayretinde olacağız. Edirne’mizi ilçeleriyle, köyleriyle hemen hemen her yerini ziyaret edip vatandaşlarımız ile bir araya gelme gayretinde olduk. Hepinizin bildiği gibi koronavirüs salgın süreci ile ziyaretlerimize ara vermek zorunda kaldık. İnşallah şu salgın sürecini geride bıraktığımızda, şehrimizin sokaklarında, çarşı – pazarlarında, hane ve köylerimizde daha sık görüşecek, hasret gidereceğiz” dedi.
“İlçelerimizin temel belediyecilik sorunlarını çözeceğiz”
Uzunköprü’nün yıllardır birçok sorunu olduğunu aktaran Başkan İba; “Hele ki bu ilçede yaşayan sizler bu sorunlar ile her gün yüzleşmek durumundasınız. Burada sizlere uzun uzun yaşadığınız bu sorunları anlatacak değilim. Ancak; Edirne'mizin, Uzunköprü’müzün kısacası AK Parti Belediyeciliğinin olmadığı il ve ilçelerimizde kapı altına süpürülmüş, sümen altı edilmiş birçok meselesinin olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. İnşallah 2023-2024 yılı hedeflerimizi tek tek yerine getireceğiz. İlçelerimizin temel belediyecilik sorunlarını çözene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” ifadelerine yer verdi.
“Yeni dönemde daha güçlü çalışacağız”
Sorunlardan kaçan, üstünü örten anlayışların Edirne’yi ne hale getirdiğinin apaçık ortada olduğunu vurgulayan Başkan İba, sorunların üstüne giderek, kente, ilçe ve beldelere ‘AK PARTİ’ belediyeciliğini getirmek için yeni dönemde daha güçlü şekilde çalışacaklarını aktardı.
7. Olağan Kongre süreci ile girdikleri yeni dönemde Uzunköprü İlçe Başkanlığına seçilen Kadir Bilgin ve yönetimine başarılar dileyen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, kongreleri tamamladıktan sonra daha güçlü şekilde devam edeceklerini vurguladı.
AK Parti'nin Uzunköprü için çeşitli yatırım ve projelere yer verdiğini söyleyen TBMM KEFEK Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal yaptığı konuşmada; "Çakmak Barajı projesinde sona yaklaşıldı. 1. aşaması tamamlandığında 165 bin dekar alan sulanmış olacak. Ergene’nin temizlenmesi için çok ciddi yatırımlar yaptık. Bunun da sonucunu çok yakınsa göreceğiz. Uzunköprü hastanesinin sözleşmesi imzalandı. Hayırlısı olsun diyorum. Bu güne kadar bu kadar hastaneye ihtiyacımız var mı diyenler neden ihtiyacımız olduğunu gördüler." Dedi.
"Gaytancioglu OSB'nin ilerlemesine engel oldu"


CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu'nun Uzunköprü OSB'ye karşı çıktığını belirten Aksal, “buradaki OSB Keşan'dan çok daha önce başladı. Keşan'daki OSB'den tüm Trakya yararlanacaktır. Uzunköprü’deki üreticilerimiz de Malkara'daki, Lalapaşa'dakiler de oradan faydalanacaktır. Bir yanda Avrupa bir yanda İstanbul dünyanın en büyük 2 pazarına inşallah gıda ihraç edeceğiz. Uzunköprü de neden OSB olmasın. Okan Gaytancıoğlu OSB'nin ilerlemesine engel oldu. OSB'nin yerinin yanlış olduğunu söylüyor. Nereye yapalım bunu... Uzunköprü’nün toprakları çok verimlidir. Eğer birisi OSB'nin yeri yanlış diyorsa bilin ki bunun yapılmasını istemediği içindir" dedi.
“Gönül kırgınlığı olanların gönüllerini alacağız.”
Millete hizmet etme yolunda tarihe imza atan bir partinin mensubu olmaktan gurur duyduklarını belirten Uzunköprü İlçe Başkanı Kadir Bilgin yaptığı konuşmada; "Partimizin şenlikleri olarak isimlendirdiğimiz kongrelerimiz Kovid-19 salgını nedeniyle buruk geçiyor. Dünya bir yenilenme sürecinden geçiyor. Biz de gerçekleştirdiğimiz kongrelerimizle AK kadrolarımızı yeniliyoruz. Bu bir bayrak yarışıdır. Bayrağı alan en yükseğe çıkarmak için mücadele verirken devreden ise duasını ve desteğini eksik etmemelidir. Biz de teşkilat olarak yeni görev alacak kadrolarımızla birlikte gönül kırgınlığı olanların gönüllerini alacağız. Yeni gönülleri kazanmaya devam edeceğiz. 2023-2053 ve 2071 Hedeflerine emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.
Uzunköprü’de bir otelde düzenlenen kongreye TBMM KEFEK Komisyon Başkanı ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Edirne Koordinatörü ve İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı. ///Haber Merkezi
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 133 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum