Reklam
Reklam

Akalın, İYİ Parti Siyaset Akademisi Başkanlığı görevine atandı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, siyaset, akademi ve bilim alanlarında önemli çalışmalara imza atan Prof

Editör: Haber Merkezi
08 Ekim 2020 - 16:29
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, siyaset, akademi ve bilim alanlarında önemli çalışmalara imza atan Prof. Dr. Mehmet Akalın'ı "İYİ Parti Siyaset Akademisi Başkanlığı" görevine atadı.
Prof. Dr. Mehmet Akalın İYİ Parti Siyaset Akademisi Başkanı oldu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, görevlendirme yazısında; "Parti çalışmalarına vereceğiniz katkıya olan inancım, görevinizin hayırlı olmasını dilerim" ifadelerini kullandı.
Prof. Dr. Mehmet Akalın'a görevi tebliğ edilirken İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir de hazır bulundu.

PROF. DR. MEHMET AKALIN KİMDİR?
Prof. Dr. Mehmet Akalın 1962 yılında Uzunköprü Edirne'de doğdu. Lise eğitimini Uzunköprü'de tamamladı. 1985 yılında İngiltere'de Bolton Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra yüksek lisans ve doktorasını Salford Üniversitesi'nde tamamladı. 1992 yılına kadar Bolton Üniversitesi'nde görev aldıktan sonra Marmara Üniversitesi'nde çalışmaya başladı. 2000 yılında 'profesör' unvanına alıp sırasıyla Teknik Eğitim Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi Dekanlığı yaptı. Ardından 2018 yılında emekli olana kadar Marmara Üniversitesi'nde rektör yardımcısı olarak görev aldı. 1996-97 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığında mesleki ve teknik eğitim alanında danışmanlık yaptı. Uluslararası ve ulusal alanda yayınlanmış birçok bilimsel makalesi ve kitapları bulunuyor. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon ihracatçılar Birliği destekli AB projesini gerçekleştirmiş ve bu kurumlarda danışmanlık görevlerinde bulundu. 2017 yılında Bolton Üniversitesi tarafından kendisine Fahri Doktor ünvanı verildi. Birçok sanayi işletmelerinde danışmanlık görevleri halen devam ediyor. Üniversite ve sanayi işbirliği kapsamında TÜBİTAK projeleri yürütüyor.  İYİ Parti 27. Dönem milletvekili adayı, bir dönem İYİ Parti Uzunköprü İlçe Başkanlığı ve GİK üyeliği yapan olan Mehmet Akalın'ın Edirne İl üst Kurul Delegesi görevi devam ediyor.
Halen Uzunköprü'de 1924 yılında kurulan aile şirketinin yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor. Çok iyi derecede İngilizce bilen Mehmet Akalın, evli, 2 çocuk babası ve 2 torun sahibi. ///Haber Merkezi
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 59 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum