Reklam
Reklam

"Anneler Günü ve Bayramınız Kutlu Olsun"

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, Anneler Günü ve Ramazan Bayramı münasebetiyle birer mesaj yayımladı.

"Anneler Günü ve Bayramınız Kutlu Olsun"
Editör: Haber Merkezi
08 Mayıs 2021 - 07:20
Tercan, mesajlarında şunları kaydetti:
“ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN
Baş Tacımız Annelerimiz; Hayatın tüm güzelliklerine laik olan, baş tacımız Annelerimiz hayatlarını çocuklarına bahşeden, karşılıksız sevginin ve eşsiz hoşgörünün. Yegane temsilcileri olan ANNELER günü tebrik ediyor, dua ve muhabbetle selamlıyorum...
* Anne cennettir..
* Anne aile'dir..
* Anne  kız çocuğudur..

* Anne Peygamberimizi doğurandır.
* Anne başımızın tacı gönlümüzün sultanıdır!..
* Anne demek emek demektir..
* Anne demek hayat demektir..
* Anne bahçe demektir. Bahçede ki tüm çiçeklerdir, tüm renklerdir.
* HADİS: Cennet Annelerin ayakların dibinden geçer!..
Ana güzel, saf ve karşılık beklemeyen sevginin; merhametin, sabrın, özverinin canlı abidesidir. Canından can, vererek bizleri dünyaya getiren, büyüten her türlü sıkıntı ve cefaya katlanan annelere gösterilecek ilginin, vefanın, sevgi ve saygının bir güne sığması mümkün değildir.
Neslimizin, değerlerimizin dününde ve bugününde emeği, alın teri, sütü, duası olan;
Yüce Dinimizin ayaklarının altına cenneti serdiği annelerimiz için birgün değil her gün ve her anımız feda olsun. Bugün ise sadece bu gerçeği haykırmaya vesile olsun.
Anne yol demektir, yürüdükçe ve ilerledikçe görünen her güzel manzaradır. Anne hayatla kurduğu tarifsiz bağ, yeni doğan bebeğiyle kurduğu bağ, eşinin, hayat arkadaşının elini tutarken kurduğu bağ. Hepisi annenin hayatla bağıdır.

Anne hayata, hayat ise anneye bağlıdır. Bir başka diyara yolculuktur anne. Yüzyıllar boyunca farklı anlamlar kazanmış, saklanmış, ötelenmiş, bastırılmış, ezilmiş, konuşmasına ve hatta belki düşünmesine bile engeller konmuştur.
Anne Türk tarihinin her döneminde ve Kurtuluş savaşında aynı heyacanla aynı milli uyanış ve inançla, tüm kalbi ve ruhu ile, tüm varlığını ortaya koyarak savaşmıştır, erkeklerinin yanında her daim var olarak varlık yokluk mücadelesi gerçekleştirmiştir.
Ana topraktır, toprak vatandır. Vatan sevgisi imandandır. Nice yiğitler doğurmuş ve doğuracak olan yüce Türk kadını! Bir gün değil her gün özelsin.
Ana denince akla sen gelirsin, Vatan uğruna, Allah yoluna eller tırnağına kıyamaz, sen göz nurunu, evladını verirsin. Anadolu’yu yurt kılan; kınalı elleriyle ve mübarek dualarıyla vatanperver evlatlar yetiştiren Türk Analarıdır.
Ana başa taç imiş / Her derde ilaç imiş / Bir evlad pir olsa da / Anaya muhtaç imiş... Başta şehit ve gazi annelerimiz olmak üzere, tarihimizde yer edinmiş bütün kahraman analarımız ve fedakar annelerimizin, Anneler Gününü içtenlikle kutluyorum...”
“RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN...
Allah'ım! Edirne Vatandaşlarımıza bu bayramda dağıtacağın her hayırdan, indireceğin her hidayet nurundan, yazacağın her rahmetten, vereceğin her rızıktan, def edeceğin her zarardan kaldıracağın her beladan ve önleyeceğin her fitneden en fazla nasiplenen kullarından eyle.
Tüm vatandaşlarımızın, MHP ve Ülkücü Camianın Ramazan Bayramını kutluyor, saygılar sunuyorum...” ///Haber Merkezi


 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 307 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum