Reklam
Reklam

Aşkın Sesi Kırklareli'nden Yükseldi

Kırklareli Belediye Başkanlığı, Kültür Etkinlikleri Kapsamında, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel bir program düzenledi

Editör: Haber Merkezi
16 Şubat 2017 - 06:24
Kırklareli Belediye Başkanlığı, Kültür Etkinlikleri Kapsamında, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel bir program düzenledi.

İlk olarak İstasyon Caddesi üzerinde düzenlenen açık hava etkinliğinde, kırmızı halı kaplı ve taklar ile süslenmiş “Sevgi Yolu”  Kırklarelililerden büyük ilgi gördü. Kırmızı kalpli uçan balonların altında caddeye giren vatandaşlar, Kırklareli Belediyesi’nce hazırlanan sürpriz sevgililer günü hatırası bank düzenlemesi ile fotoğraf çekilmeyi de unutmadılar. Etkinlik süresince gitar, keman ve yan flütten oluşan müzik grubunun seslendirdiği parçalara kimi vatandaşlar dans ederek keyifle eşlik ederken, “Resmini Çiz; Bana Sevgini Anlat” adıyla hazırlanan resim standı köşesinde ise duygu ve düşüncelerini çizgi ile resim kağıtlarına aktardılar. Kırklareli Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Gider ve Fettah Aygün de  katılım gösterenlere çeşitli çiçekler ve günün hatırası koza süsleri armağan ederek, vatandaşların sevgililer gününü kutladılar.

 

Soğuk Havaya Rağmen Feridun Düzağaç’tan Sımsıcak Bir Konser

 

Sevgililer Günü Etkinliklerinin devam eden akşam programında Kırklareli Belediye Başkanlığı, türk pop müziğinin gerek müzisyenliği gerekse hayat duruşu ile sevilen söz yazarı ve sanatçısı Feridun Düzağaç’ı Kırklarelili müzikseverler ile bir araya getirdi. Saat 20:00’da Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşen konsere, sıfırın altına inen soğuk havaya karşın, vatandaşlar izlemeye gelerek yoğun bir ilgi gösterdiler. Kırklarelililer, Feridun Düzağaç’ın coşkulu sahne performansı ile birlikte seslendirdiği birbirinden hareketli ve duygusal parçalara eşlik ederek, meydanı kısa sürede ısıttılar. Konserin bir bölümünde ise genç bir vatandaş, kız arkadaşına sahneden evlilik teklifinde bulunarak geceye neşeli bir katkıda bulundu.

Konserin finalinde Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Düzağaç’a çiçek ve plaket takdim etti, sevgi, başarı dolu bir sanat hayatı ve ömür diledi. Feridun Düzağaç’ın hayatında mutsuz bir insan olduğu ifadesine de mizahi bir üslupla karşılık veren Kesimoğlu “Mutluluk bulaşıcıdır. Bakın orada yazıyor; “Mutlu İnsanlar Kenti Kırklareli”.Buradan mutlu bir biçimde ayrılacak.” dedi.

“Burası Kırklareli… Biz, “Ayır” Demesini de Biliriz; “Hayır” Demesini de”

Referandum süreci içerisinde tercihinin “Hayır” olacağını her fırsatta yineleyen Kesimoğlu, Feridun Düzağaç’ın, ziyareti sırasında Kırklareli’nde alfabenin 28 harf olduğunu fark ettiğini kendisine söylediğini belirterek, “Biz harften bir tasarruf yapıyoruz; Ama burası Kırklareli. Biz, “Ayır” demesini de biliriz, “Hayır” demesini de.” diyerek Kırklarelililerden coşkulu alkış aldı.

Kırklareli’nde Belediye Başkanı olmaktan ve bu kentin güzel insanlarına hizmet etmekten dolayı ayrıcalıklı hissettiğini ve bundan onur duyduğunu paylaşan Kesimoğlu,  “Hepinizin sevgililer günü kutlu olsun. Her gününüz sevgiyle dolu olsun. Ben sizleri çok seviyorum, ama ben sizlere sevdalı değilim. Çünkü ben sizlere kara sevdalıyım.” şeklinde duygularını ifade ederek son yılların popüler kalp işareti ile hemşehrilerini selamladı.

///Kaynak: Kırklareli Bel. Basın ve Halkla İlişkiler

 

 

 

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 373 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum