Reklam
Reklam

ATATÜRK, TÜRK MİLLETİNİN ATASIDIR…

Bunu herkes böyle bilmeli ve onu bir Siyasi Parti lideri olarak değil, Türk Milletinin ortak bir değerli ve Lideri olarak görmelidir

19 Ekim 2020 - 00:14
Bunu herkes böyle bilmeli ve onu bir Siyasi Parti lideri olarak değil, Türk Milletinin ortak bir değerli ve Lideri olarak görmelidir.

Hiçbir kişinin, zümrenin ve siyasi partinin varlığı değil, tüm Türk Milletinin kurtarıcısı ve atasıdır.

Türk Milletinin var oluşunu sağlayan, yaptığı devrimler ile Modern Türkiye'nin meydana gelmesi konusunda daha o yıllarda temeller atan bu dahi insanı sadece bir partinin sahiplenmesi ve kendine ait görmesi doğru bir davranış ve söylem olamaz.

Bir Siyasi Partinin kurucusu olması onu sadece bu partinin mensubu veya bu partinin sempatizanlarının aidiyetinde olmasını gerektirmez.

Hatta onun yaptığı devrimler ile Çağdaş Türkiye'nin ufkunu açmasını ve bu günlere ulaşmasında büyük etken olmasını hiçbir Parti tek başına bize ait başarılar olarak görmemelidir.

Tek Partili dönemlerde elde edilen kazanımları Türk Milletinin başarısı ve elde ettikleri olarak görmeli ve kabul etmelidir.

Onu çok partili hayata geçtikten sonra ülke yönetiminde görev almış liderler ile mukayese yapmak ve ayni kefeye koymakta doğru bir düşünce değildir.

O Türkiye'nin ve Türk Ulusunun Lideri ve kahramanı olarak görülmeli ve kabul edilmelidir.

Onun elde ettiği başarıları ve yaptığı devrimleri ve yenilikleri sadece kurucusu olduğu bir Partinin başarısı olarak görerek günümüz liderlerinin yaptıkları ile mukayese yapmak ta doğru bir davranış kabul edilemez.

Günümüz Hükümetlerinin ve Liderlerinin başarılarını ve yaptıklarını çok partili hayata geçtikten sonra görev almış liderler ve Hükümetler arasında değerlendirerek mukayeseler yapılmalıdır.

Bu büyük insanın heykellerine karşı zaman zaman bazı kendini bilmezler tarafında saldırılar ve çirkin davranışlar sergilendiğine tanıklık ediyoruz.

Sülecik Köyü’nde bulunan Atatürk Büstü’ne kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından zarar verildi. Büstün kaidesinden çıkarılmak istediği tespit edilirken, Atatürk büstünün üzerinde kalın çizgilerle zarar verildiği tespit edildi.

Kimin veya kimlerin bu çirkin saldırıyı gerçekleştirdiğini bilemiyoruz ama şiddetle kınıyor ve faillerinin bir an önce yakalanmasını bekliyoruz.

İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Demir  yaptığı basın toplantısında bu olayı kınayarak büstün yapılışını şöyle açıkladı; “Köylere yapmış olduğumuz ziyaretlerde Sülecik köyüne uğradığımızda muhtarımız ve köylülerimiz ‘Köyümüzde Atatürk büstü yok’ diyerek Atatürk büstü yapılması yönünde talepleri oldu. Biz de bunu emir telaki ettik. Yönetici arkadaşlarımızla beraber hemen büstün kaidesini yaptık” dedi.

Büst ve kaidesi Süloğlu Belediyesi tarafından onarılarak aslına uygun hale getirildi.

Belediye Başkanı Mehmet Ormankıranı’da bu duyarlı davranışı nedeniyle tebrik ediyorum.

Sonuç olarak Atatürk Türk Milletinin ebedi kahramanı ve minnet duyduğu lideri olarak yaşayacaktır ve yaşamalıdır. O büyük bir asker, dahi devlet adamı ve tarihi bir şahsiyet olarak Türkiye Cumhuriyeti ile nesilden nesile devam edecek büyük bir anıttır.

Bunu böyle bilir ve kabul edersek, sanırım bu büyük insana olan Minnet ve şükran duygularımızı her daim sunmuş oluruz.

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 72 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum