Reklam
Reklam

"Azerbaycan'ımız yükselerek var olacaktır!"

"Ermeni azgınlığının, tarihe kan, iftira ve kötülükten başka hiçbir şey bırakmayan bu devletçiğin rezilliklerinin bir yemişimi daha ibretle izliyoruz

Editör: Haber Merkezi
29 Eylül 2020 - 13:59
"Ermeni azgınlığının, tarihe kan, iftira ve kötülükten başka hiçbir şey bırakmayan bu devletçiğin rezilliklerinin bir yemişimi daha ibretle izliyoruz. Boylarına, çaplarına bakmadan, tıpkı Yunanistan gibi Emperyalistlerin maşası oluyor, Türk'e kafa tutmaya kalkışıyorlar.

Hiç kimse bu kalleş saldırıların Azerbaycan'a yapıldığını zannetmesin. Azerbaycan'a yapılan saldırı doğrudan Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Türk milletine yapılmıştır. Bunun başka hiçbir izahı, hiçbir anlamı yoktur. Elbette, bu yanlarına bırakılmamıştır ve kahraman Azerbaycan Ordusu anında karşılık vererek gereğini yapmıştır.

Ancak, bunun yetmeyeceği anlaşılmaktadır. Arkasındaki ağababalarının kendilerini kurtaramayacağını, Türk'e iftira etmenin, Karabağ gibi bir Türk toprağını işgal etmenin, Hocalı benzeri soykırımları yeniden hayata geçirme kahpeliklerinin hiçbir işe yaramayacağını göstermenin zamanı gelmiştir.

Artık bütün dünya biliyor ki, Azerbaycan bizim öz canımız, kan kardeşimizdir. Biz bir millet iki devletiz. Dolayısı ile Azerbaycan'a yapılan her yanlış, aslında Türkiye'ye bir saldırıdır. Türk'e kahpelik etmenin bir bedelinin olacağını, buna tevessül edenlerden mutlaka en ağır şekilde hesap sorulacağını bütün dünyaya göstermek boynumuzun borcudur.

Türk milletinin varlığı ve geleceği de, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne güvenen ve ümit besleyenlerin akıbeti de buna bağlıdır. Biz güçlü olursak Kudüs'ün gözyaşları diner. Biz ayağa kalkarsak Kerkük huzur bulur. Şam, Bağdat, Balkanlar, Kafkaslar ancak biz varsak kendi ayakları üzerinde yürür. Akdeniz, Libya biz oralara gidince benliğine, kimliğine ulaştı. Dünyanın öteki ucundaki mazlumlar bile Türkiye'den gelecek haberi bekliyorlar.

Ermenistan cürmüne bakmadan, Azerbaycan'a saldırıyor, ama bütün dünya biliyor ki, bu Türkiye'yi kuşatmak için yapılmış bir kalleşliktir. Ermenistan'ın aslında aç karnını doyuracak hali yokken, böyle bir alçaklığa kalkışması asla kendi iradesi değildir. Belli ki, birileri Türkiye ile olan hesaplaşmalarını doğrudan yapamıyor, Ermenistan gibi maşalar kullanıyor. Bu maşa olmak Ermenistan'a yakışıyor olsa da, altından kalkamayacağı bir işe girmenin bedeli ağır olacaktır.

Azerbaycan'ın artık kendi ayakları üzerinde duran, kendi hakkını ve hukukunu savunan bir ülke konumuna gelmiş olması bizi ziyadesi ile memnun ediyor. Ermenistan bundan 2 ay kadar önce yine haddini çok aşmıştı ve gerekli cevabı da almıştı. İşi gücü çığırtkanlık, yalan, iftira, kin, kan olan bu devletçik, kendi halkının aç karnını doyurmak yerine ağababalarının emri ile Azerbaycan topraklarındaki işgali sürdüreceğini, yaptığı katliamları unutturacağını zannediyorsa, yanılıyor.

Ermenistan'ın bu kepazeliğini, daha önce getirip Ayasofya Camisi'nin açılmasına bağlayan bedbahtlar şimdi ne diyecekler, hangi bahanenin arkasına saklanıp, Türk düşmanlarına malzeme verecekler? Azerbaycan'a sahip çıkmak yerine sudan bahaneler bularak işi başka yerlere çekmeye çabalayan bu zavallılar, Ermenistan ve Türkiye ile hesabı olan bütün devletlere hizmet ettiklerini artık görmeli ve anlamalıdırlar.

Ermeni teröristler tarafından şehit edilen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza da şifalar diliyoruz. Karabağ Türk vatanıdır. Çünkü; Azerbaycan'ımız yükselerek var olacaktır!"

Zakir Tercan MHP Edirne İl Başkanı
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 66 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum