Reklam
Reklam

Başbakan Saner, Trakya Üniversitesi Heyetini Ağırladı

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile iş birliği protokolü imzalamak ve bir dizi temasta bulunmak üzere KKTC'de bulunan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu başkanlığındaki heyet, Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu, KKTC Başbakanı Ersan Saner ile Başbakanlık Konutu'nda bir görüşme gerçekleştirdi.

Başbakan Saner, Trakya Üniversitesi Heyetini Ağırladı
Editör: Haber Merkezi
26 Haziran 2021 - 13:09
Trakya Üniversitesi Mimarlık bölümünden 1988 yılında mezun olduktan sonra iş ve siyaset hayatını başarılı bir çizgide sürdüren, KKTC'de üstlendiği farklı bakanlık görevlerindeki başarısını Aralık 2020'de gerçekleştirilen seçimlerde Başbakanlık ile taçlandıran Ersan Saner, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı ve Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Murat Türkyılmaz, Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı ve eski Hocası Prof. Dr. Sennur Akansel ile Özel Kalem Müdürü Öğr. Gör. Kıvanç Ada'dan oluşan Trakya Üniversitesi heyetini kabul etti. Görüşmede, Mimarlık lisans eğitimini aldığı yıllarda Hocası olan Prof. Dr. Sennur Akansel ile hasret gideren ve sohbet eden Ersan Saner, Trakya Üniversitesi heyeti ile yakından ilgilendi.

Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu: "Başbakanımız Ersan Saner'in başarısı KKTC'li gençlerimize örnektir."

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu'nun imzası ile hayata geçirilen, Trakya Üniversitesi'nde KKTC uyruklu öğrencilere özel kontenjan açılmasını içeren iş birliği protokolü hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, "Trakya Üniversitesi'nin uluslararası öğrenci kabulünde yeni bir sayfa açıyoruz. Yavru Vatan'dan Trakya Üniversitesi'nde okumak isteyen gençlerimizi Edirne'de görmek bizleri çok mutlu edecek. Üniversitemizde alacakları uluslararası standartlardaki eğitim ile ülkelerine ve milletlerine faydalı birer birey olacaklar. Bugün bizleri oldukça sıcak bir şekilde ağırlayan 1988 yılı Mimarlık Fakültesi mezunumuz Başbakan Ersan Saner'in başarısı öğrenci adaylarımız için bir örnek niteliğindedir." şeklinde konuştu. Trakya Üniversitesi ile KKTC arasında bir köprü kurduğu, atılacak adımlarda göstermiş olduğu samimi yaklaşım ve verdikleri destek için Başbakan Ersan Saner'e teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, en kısa zamanda kendilerini Edirne'de ve bir parçası olduğu Trakya Üniversitesi'nde ağırlamaktan onur duyacaklarını ifade etti.

KKTC Başbakanı Ersan Saner: "Trakya Üniversitesi'nin kaliteli eğitiminin ayrıcalığını her zaman hissettim."

Nazik ziyaretleri için Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'na ve beraberindeki heyete teşekkür eden KKTC Başbakanı Ersan Saner, Trakya Üniversitesi'nin desteklerini her zaman hissettiğini dile getirdi. İş ve siyaset hayatında kariyer basamaklarını tırmanırken Trakya Üniversitesi'nde almış olduğu nitelikli eğitimin faydasını her daim gördüğünü ifade eden Ersan Saner, bu ayrıcalıktan KKTC'li gençlerin de faydalanacak olmasından büyük bir memnuniyet ve mutluluk duyduğunu söyledi. Mezunu olduğu üniversitenin heyetini ve hocalarını ağırlamaktan onur duyduğunu belirten Ersan Saner, Trakya Üniversitesi ve Edirne ziyaretlerini programına ekleyerek en kısa zamanda Edirne'ye gelmek istediğini belirtti.

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Yükseköğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler ile Uzman Elif Çoruhlu'nun da katıldığı görüşme, hediye takdimlerinin ardından sona erdi.
 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 1449 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum