Reklam
Reklam

Başkan Günenç'ten eleştirilere cevap ve müjdeler!

Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç; Abdullah Bostancı döneminde Enez sahilinde konut başına alınması kararlaştırılan 1000 er (Biner) liranın daha da aşağı rakamlara çekilebileceğini söyledi

Editör: Haber Merkezi
15 Haziran 2019 - 16:24
Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç; Abdullah Bostancı döneminde Enez sahilinde konut başına alınması kararlaştırılan 1000 er (Biner) liranın daha da aşağı rakamlara çekilebileceğini söyledi. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Senih Yurdatapan'ın dün kaleme aldığı "Eleştiriler erken başladı" başlıklı köşe yazısı ile ilgili olarak telefonla arayan Başkan,  eleştirilere cevap verdi.

"3 AYDIR ENEZ'DE HİÇ Mİ GÜZEL ŞEYLER YAPILMADI?"

Başkan Günenç, konuşmasının başında biraz sitemkâr davranarak yapılan iyi şeylerinde görülmesini istedi ve "3 aydır Enez'de hiç mi güzel şeyler yapılmadı?" diye sordu.

Günenç, sahilde ki işgallerden alışveriş merkezinde ki yapılanmaya, yol katılım paylarına ve yolların neden yapılamadığına dair açıklamasında şunları kaydetti:

"ÖNCEDEN PARASI ALINMIŞ 10 BİN M2 TAŞI TESLİM ETMEYE ÇALIŞIYORUZ"

"Öncelikle şunu belirteyim ki;  şuan hala İpsala Kaymakamlığı'na eski dönem yönetimi tarafından parası peşin alınmış fakat teslim edilmemiş olan 10 bin m2 taşı teslim etmeye çalışıyoruz. Stokta ki bütün kumları satmışlar dağıtmışlar. Bu nedenle de yol yapımlarına başlayamadık. Parası önceden alınmış ve teslim edilmemiş bu taşlar olmasaydı o taşlarla bugüne kadar sahilde büyük bir kısım yol yapılmış olacaktı. Bu nedenle de bu çalışmaları zorunlu olarak Eylül ayına ertelemek zorunda kaldık. Sahilde yetki açısından bir çift başlılık var. Bununla alakalı gerekli yerlere müracaatlarımızı yaptık. Özel İdare'ye dedik ki; 'ya ilk 50 metre kumu bize verin bir düzenleme yapalım, ya da bunun arka kısmını. Böylece hazırlatma olduğumuz bir proje dahilinde cafeleri restoranları kumun arkasına alalım'. Şuan cevap bekliyoruz.

Sahilde yeni bir beach açılmasına müsaade etmedik. Geçmiş yıllarda işletme açan fakat bu yıl açmayanların aynı yerine beach açanlar var o kadar. Bunlara da bir düzenleme getireceğiz. Bu ayın sonuna doğru da Kaymakamlık ile birlikte gerekli denetimlere başlayacağız. Sahilde Fatih caddesinde tekstil satışını yasakladık. Burada tamamen yiyecek, meyve, sebze satışı yapılıyor. Diğer kısımda da bir sarı çizgi oluşturup bu akşamdan itibaren esnafların bu çizginin dışına çıkmamaları için uyarı ve denetimlere başlıyoruz" dedi.

"ÖNÜMÜZDE Kİ YIL ÇOK DAHA GÜZEL BİR ENEZ GÖRECEKSİNİZ"

Yol katılım paylarının hesaplamasında Bayındırlık birim fiyatlarının baz alınacağını, bu konuda bir çalışma başlattıklarını ve ortaya çıkacak rakama göre konut başına alınacak olan katılım paylarının belki de 500 lira ve üzerine kadar düşebileceğinin altını çizen Günenç, önümüzde ki yıl bütün sorunların büyük ölçüde çözümlendiği çok daha güzel bir Enez sözü verdi, vatandaşlardan biraz sabır ve destek istedi.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 1412 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum