Reklam
Reklam

Başkan Savaş Üner: "Suçlarını örtmek için yalan haber yaptılar"

İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Editör: Haber Merkezi
25 Ocak 2017 - 12:11
İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR.

SUÇLARINI ÖRTMEK İÇİN YALAN HABERLER YAPTILAR.

AMA GÖRÜNTÜLER GERÇEĞİ ORTAYA KOYUYOR.

Edirnespor Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Üner, 22 Ocak 2017 Pazar Günü, Çorlu General Basri Saran Stadyumu’nda Çorluspor 1947 ile Edirnespor arasında gerçekleştirilen maçta çıkan olaylarla ilgili yaptığı açıklamada, basında yer alan ve Edirnespor yönetimini ile taraftarlarını suçlayan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Olayların, maçtan bir gün önce Edirnespor oyuncularını taşıyan takım otobüsünün boyanarak zarar verilmesiyle başladığını ifade eden Üner, maçın olduğu tarih 22 Ocak Pazar Günü sabah saatlerinde, taraftarları taşıyan otobüsün Edirne’den Çorlu’ya doğru yola çıktığını söyledi.

Taraftarların bulunduğu otobüsün Çorlu girişinde Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından durdurulduğunu belirten Üner, polis ekipleri tarafından hem otobüste hem de taraftarların üzerinde gerekli aramaların yapıldığını,  burada yapılan aramanın ardından otobüsün, hiçbir noktada durmadan polis korteji eşliğinde maçın yapılacağı Çorlu General Basri Saran Stadyumu’na doğru hareket ettiğini söyledi.

Edirnespor yönetimi olarak Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan ile birlikte protokol tribününde yer aldıklarını anlatan Üner,  “İlk yarının 1-0 Edirnespor’un üstünlüğü ile tamamlamasının ardından soyunma odasına gittim. Başkan Yardımcımız Hakan İşcan, protokol tribünde kaldı. İkinci yarı başlamadan hemen önce protokol tribününe gelirken, tanımadığım bir şahıs önümü kesti. Benim yanıma gelmeden önce de yönetici arkadaşlarıma ‘Başkan beye bir çift sözüm var. Lütfen müdahale etmeyin’ demiş. Daha sonra beni tehdit ederek, ‘Burada oturacaksın, yerinden kalkmayacaksın’ diye konuşarak, küfür etti. Ben olayları yatıştırmak adına, o şahsı alttan aldım ve protokol tribündeki yerimi aldım” dedi.

“SÖZLÜ VE FİZİKSEL ŞİDDETE MARUZ KALDIK”

Söz konusu şahısın küfürlere ve hakaretlere devam ettiğini ifade eden Üner, “ ‘Arkadaşlar yeter lütfen susalım’ diye tepki gösterdim. Protokol tribününde bulunan bir kişi yanıma gelerek, şiddetli bir şekilde yumruk attı. Ben daha sonra oradan uzaklaştırıldım. Başkan Yardımcımız Hakan İşcan, olayları yatıştırmak adına orada kaldı. Ancak Hakan İşcan’ın olayları yatıştırmak adına gösterdiği tüm çabalar da sonuç vermedi, protokol tribününde yer alan kişiler tarafından sözlü ve fiziksel şiddete maruz kaldı” diye konuştu.

Vicdanı olan, dürüst, namuslu, ahlaklı olan herkes objektif bir değerlendirme yaptığında, görüntülerde de çok açık bir şekilde belli olduğu gibi olayların çıkmasında bir ilgimiz olmadığını söyleyecektir.

PROTOKOL TRİBÜNÜNDE GÜVENLİK ÖNLEMİ YOKTU

Protokol tribününde herhangi bir güvenlik önleminin alınmadığına dikkat çeken Üner, “Bulunduğumuz tribünde polis memuru dahi görevlendirilmemişti. Olayları yatıştırmak için Belediye Başkan Yardımcımız Hakan İşcan ile birlikte büyük çaba harcadık ancak verdiğimiz çabalar sonuç vermedi. Yaşanan olaylar kameralara çok açık ve net yansımasına rağmen basında saldıran taraf olarak gösterilerek, kamuoyunun önünde suçlu duruma düşürülmek istendik” dedi.

“HİÇBİR YÖNETİCİ GÖZALTINA ALINMADI”

Basına yansıyan olaylarda Edirnespor yönetiminin gözaltına aldığı gibi iddialarında yer aldığını belirten Üner, “Edirnespor yönetiminden ve taraftarlarından hiç kimse gözaltına alınmadı. Karakola dahi götürülmedi.  Çorluspor yönetimi ve taraftarları tarafından daha fazla saldırıya maruz kalmamamız için güvenlik amacıyla emniyet ekipleri eşliğinde stadyum dışına çıktık” dedi.

“MOTİVASYONUMUZ DÜŞTÜ, KAZANMAMIZ GEREKEN MAÇI KAYBETTİK”

Maçın ilk dakikasında itibaren Edirnespor’un maçta üstünlük kuran taraf olduğuna dikkat çeken Üner, “İlk yarıyı 1-0 önde tamamladık. Ancak ikinci yarıda yaşadığımız bu olaylar takımımızın motivasyonunu düşürdü. Büyük bir baskı altında oyuna devam eden takımımız, maçı 2-1 kaybetti. Kazanmamız gereken maçı maalesef kaybettik.  Üstelik taraflı habercilikle kamuoyunun gözü önünde suçlu duruma düşürülmek istendik” şeklinde konuştu.

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 431 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum