Reklam
Reklam

BEYKENT'ten Kamuoyuna Duyuru!

Beykent Özel Eğitim Ve Spor Tesisleri A

Editör: Haber Merkezi
20 Haziran 2019 - 12:42

Beykent Özel Eğitim Ve Spor Tesisleri A.Ş. olarak, eğitim camiasında saygın bir şekilde 1990 yılından beri Beykent Okulları markası adı altında işlettiğimiz İstanbul/Edirne Beykent Okulları 2018-2019 eğitim öğretim döneminden itibaren Balkan Eğitim Hizmetleri Ve Ticaret A.Ş.’ye devredilmiş ve İstanbul/Edirne Beykent Okullarının faaliyette bulunduğu binalar Balkan Eğitim Hizmetleri Ve Ticaret A.Ş.’ye kiraya verilmiştir.


Ancak, “Beykent Okulları” tescilli markasının kullanım haklarının da devredildiği Balkan Eğitim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. bugüne kadar maddi taahhütlerini yerine getirmediği gibi kurumun Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Akçekaya, ödemelerini yapmak yerine eğitim dışında alanlara yönelmiş, bu yönde emek ve para harcayarak şirketimizin, öğrencilerinin, öğretmenlerinin ve çalışanlarının mağduriyetine yol açmıştır.


Ayrıca yalan haberlerle şirketimize ve Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkanımıza zarar vermeye çalışmaktadır. Haber ve beyanlardaki ithamların tamamı gerçek dışı olup; marka için yedi milyon TL verildiği iddiası da doğru değildir.


Balkan Eğitim Hizmetleri Ve Ticaret A.Ş. kira bedeli dâhil hiçbir ödeme yükümlüğünü yerine getirilmediğinden birden çok kere hukuki yollara başvurulmuş, bu çerçevede olmak üzere okulların faaliyette bulunduğu binalar yönünden 11/02/2019 tarihinde mahkemece kira sözleşmelerinin feshine ve kiralananların tahliyesine karar verilmiştir


“Beykent Okulları”  öğrencilerinin ve çalışanlarının mağdur olmaması için eğitim öğretim döneminin bitimine kadar “Beykent Okulları” markasının kullanım sözleşmesi feshedilmemiş, tahliye işlemi gerçekleştirilmemiş, marka kullanım sözleşmesinin feshi ve kiralananların tahliyesi eğitim öğretim dönemi sonunda yapılmıştır.


Şirketimize ödemelerini kasten yapmayan, şirketimizin yaklaşık otuz yılda elde ettiği saygın ve güvenilir markasını yıpratan Balkan Eğitim Hizmetleri Ve Ticaret A.Ş.’nin  “Beykent Okulları”  tescilli markasını kullanım sözleşmesi tek taraflı olarak feshedilmiş, ilgili hakkında markanın kullanımına son verilmesi için de hukuki işlemler başlatılmıştır.


Balkan Eğitim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş ile herhangi bir ilgimizin bulunmadığını; medyada İstanbul/Edirne Beykent Okulları ile ilgili markamızı yıpratıcı haber ve söylemleri başlatan kişi/kişiler ile Ufuk Akçekaya hakkında gerekli hukuki yollara başvurulacağını KAMUOYUNA DUYURURUZ.


Saygılarımızla.


                                                BEYKENT ÖZEL EĞİTİM VE SPOR TESİSLERİ A.Ş

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 164 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum