Reklam
Reklam

"Bir Milletin en büyük gücü gençliğidir!"

Saadet Partisi Edirne İl Gençlik Kolları Teşkilatı aylık değerlendirme toplantısı yaptı

Editör: Haber Merkezi
10 Kasım 2020 - 12:45

Saadet Partisi Edirne İl Gençlik Kolları Teşkilatı aylık değerlendirme toplantısı yaptı. Birim Başkanlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda geçen ayın çalışmaları değerlendirilerek müteakip ay için çalışma plan ve programı yapıldı.

Gençliğin sorunlarının her geçen gün arttığına işaret eden İl Gençlik Kolları Başkanı Samet Kaya, “Ülke kaynakları, istihdam ve üretime yönelik yatırımlar yerine borç faizi ödemeye ve israfa dönük harcamalara sarf edilmektedir. Bu olumsuz gidişat gençlerimizi kara kara düşündürmekte vaktinde evlenerek yuva bile kuramamaktadırlar” dedi.

Bütün bu olumsuzluklara rağmen bir taraftan Teşkilat çalışmalarını sürdürdüklerini, diğer taraftan da bilhassa gençler için geleceğe yönelik plan ve programlar üretmeye çalıştıklarına vurgu yapan Samet Kaya, çalışmalar hakkında da özetle şunları söyledi;

  • Eğitim, bir yarış atı mantığıyla gençleri LGS, YKS, KPSS, ALES, YDS parkurlarında nefes almaksızın koşturmak değildir. Bu sistem mutlaka değişecek, gençlerimizi yetenek, karakter ve eğilimlerine göre yönlendirilecek bir sistem kurulacaktır.
  • Gençlerimizin hayata ve üretime katılma süreci eğitim süresi ile ötelenerek toplum, yalnızlaşan ve tüketen bireylerden oluşmuş kalabalıklara dönüştürülmektedir. Eğitimin niteliği artırılıp süresi azaltılacak ve böylece gençlerin hayata geç kalmadan beceri ve niteliklerini üretime aktarmaları sağlanacaktır.
  • Hayata geçireceğimiz kalkınma hamlesi ile gençlerimiz bu bunalımdan kurtarılacaktır.
  • Nitelikli ve liyakat sahibi gençler yetiştirilecektir.
  • Kurum atamalarında düşüncesi, inancı, partisi ne olursa olsun önceliğimiz, işi en iyi yapabilene teslim etmektir.
  • Gençlerimizin uluslar arası kurum ve kuruluşlarda çalışarak uluslar arası vizyon kazanmaları için gerekli imkanlar sağlanacaktır.
  • Gençlerimizi zehirleyen ve toplumsal yapıyı bozan her türlü bağımlılıkla aktif mücadele edilecektir.
  • Ekonomik bunalım ve yaşam koşullarından dolayı umudunu kaybeden gençlerimiz, çareyi şans oyunlarında aramaktadır. Saadet Partisi iktidarında herkese emeğinin karşılığı verileceğinden, umutları şans oyunlarına bağlanmayacaktır.

Gençlik Kolları Başkanı Samet Kaya, “Genç, bir ülkenin hem bugünü hem de yarınıdır. Gençliği hesaba katmadan veya müşteri gözüyle değerlendirerek atılan her adım, ülkemizi geriye götürür. Üretimin en önemli girdisi gençtir, bir milletin en büyük gücü de gençtir” şeklinde konuştu.

Ülkemizdeki işsizlik oranının yüzde 15’lerde olduğuna dikkat çeken Samet Kaya, “bu oran gençlerde yüzde 25’lerin de üstünde. Gençler geleceğinden kaygılı, yuva kuramamaktan kaygılıdır. Bu gidişata Faize dayalı Kapitalist yönetim ile değil, ancak Adil düzen yönetimi ile dur denilir” vurgusunu yaparak Adil Düzeni de kuracak olan Milli Görüş’ün tek temsilcisi ‘Saadet Partisi’  olduğunun altını çizdi. ///Haber Merkezi

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 49 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum