Reklam
Reklam

"Birileri daha bu karede olmalıydı"

Umuyorum ve inanıyorum ki; bu fotoğrafa baktığında;"birileri daha bu karede olmalı"diyenlerin sayısı oldukça fazladır

09 Haziran 2017 - 07:08
Umuyorum ve inanıyorum ki; bu fotoğrafa baktığında;"birileri daha bu karede olmalı"diyenlerin sayısı oldukça fazladır.
Bu fotoğrafın yer aldığı haber gerek Valilik gerekse de Belediye sitelerinde aşağıdaki cümleler ile başlayan haber ile yayınlandı;
"Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Milletvekili Rafet Sezen İle birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nu ziyaret ederek kısa süre içerisinde başlayacak olan "Selimiye Meydan Projesi" hakkında görüş alışverişinde bulunup kendisinden destek istediler."
Bundan güzel ve anlamlı bir birliktelik olamaz Edirnemiz için.
Valisi,Belediye Başkanı,Milletvekili bir araya gelerek Edirne için büyük ve hayati bir önem taşıyan Selimiye Projesi için Edirne sevdalısı bir Bakan olan Mehmet Müezzinoğlundan yardım ve destek istemek amacıyla ziyarette bulunuyorlar.
Aslında bu ziyaretler sadece Müezzinoğlu ile sınırlı kalmayıp tüm Bakanlara gidilerek Edirne için yardım ve destekler istenmelidir.
Ama ben bu fotoğrafta Edirnenin diğer iki milletvekili Gaytancıoğlu ve Bircan'ı da aradım.
Olmadığı için de birçok kişi gibi üzüldüm.
Neden yoklar bu ziyarette?
Selimiye Meydan Projesi onları da ilgilendirmiyor mu?
Müezzinoğluna gidip yardım talep etmekten imtina etmelerinin nedeni nedir?
Boyun eğdi veya yalvardı denmesinden mi çekiniyorlar?
Aslında tam aksi olmalı çünkü böyle bir davranış onları küçültmez büyütür bana göre.
Sık sık gidilerek Edirne için yardım talebinde bulunup hem seçildiği şehre birşeyler kazandırma cabası içinde olduğunu kanıtlamak hemde yapılmadığında veya yerine getirilmediğinde muhalefet yaparak eleştirme şansını yakalamak için bir fırsattır bu tür yaklaşımlar.
Muhafetteki bir Milletvekili olarak önerge vermekten öte fazla bir işi olmayan Milletvekilileri için de malzeme çıkarmış olurlar bana göre.
Neyse kendilerinin bileceği iş ama,gönül isterdi ki;bu karede onlarda olsun ve Dünya Şaheseri Selimiyenin etrafındaki Meydan Projesinin gerçekleşmesinde onlarında katkısı ve payı olsun.
Gelelim bu konu ile ilgili Valilik açıklamasına.
Şu ifadeler yer almış Valilik bülteninde;
"Bir dizi çalışma ziyaretleri için Ankara’ya giden Edirne Valisi Günay Özdemir ve Belediye Başkanı Recep Gürkan, Milletvekili Rafet Sezen ile birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Geçtiğimiz yıllarda yapılan Yemiş Kapanı Hanı kazılarının ardından yakın bir zamanda yapımına başlanacak olan Selimiye Meydan Projesi için destek isteyen Edirne heyeti kent genelinde yapılacak yatırımlar hakkında da görüş alışverişinde bulundu.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, ziyaretin kendisini ziyadesiyle mutlu ettiğini belirterek; “Edirne’nin benim gönlümdeki yeri başkadır. Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği Selimiye Camisi, Edirne ve Türkiye’nin gözbebeğidir. Edirne ve Selimiye Camisine yakışır bir meydan projesi olacağına inandığım çalışmaya destek vermeye hazırız”
Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada ise ayni ifadelere ilave olarak şunlar yer alıyor;
"Edirne Belediyesi’nin hazırladığı bu proje Türkiye’nin en önemli iki birliğinden de birincilik ödülü almıştı. Marmara Belediyeler Birliği’nin 6.’sını düzenlediği Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’nde İmar Şehircilik ve Estetik kategorisinde birinci olan ‘Selimiye Camii Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi’ aynı zamanda Tarihi Kentler Birliği’nin 2016 Yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda 83 proje içinde birinci oldu.
Söz konusu proje ile UNESCO Dünya Miras Listesi’ne kültürel varlık olarak dahil edilen Osmanlı Dönemi’nin en önemli yapılarından biri olan Selimiye Camii’nin çevresiyle de bir bütün olması hedeflendi. Selimiye Camii Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi’yle yerli ve yabancı turistlerin ziyaret edebileceği kimlikli bir turizm destinasyonunun yaratılmasını sağlanarak; oluşturulacak alanlar ve sunulacak hizmetlerle Trakya Bölgesi yeni bir kazanıma sahip olacak."
Haydi hayırlısı..
İnşallah bu ve bundan sonraki Edirne kazanımları için daha kapsamlı ve katılımlı girişimler gerçekleştirilerek bu güzel şehrimizin hak ettiği yatırımları alması sağlanmış olur.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 605 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum