Reklam
Reklam

Bostancı, Daha büyük hedeflere ulaşmak için destek istedi

Enez Belediye Başkanı Ecz

Editör: Haber Merkezi
24 Ocak 2019 - 13:54
Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah BOSTANCI, Edirne ETSO (Edirne Ticaret ve Sanayi Odası) da düzenlenen Ak Parti ilçe ve belde adayları tanıtım programının ardından açıklamalarda bulundu. 31 Mart 2019 da yapılacak yerel seçimler için yeniden AK Parti Enez Belediye Başkan Adayı olarak belirlenen Başkan Bostancı, son 5 yılda Enez Belediyesi tarafından gerçekleştirilen hizmetler ve yeni dönemde gerçekleştirilmesi planlanan projeler hakkında bilgi verdi.

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde ağır bir borç yüküyle belediye yönetimini devraldığını dile getiren Bostancı, şunları kaydetti: "Ağır borç yüküne rağmen yaptıklarımız ortadadır. Beton Santrali ve Beton Ürünleri Fabrikamızdan araç filomuzun sıfır hizmet araçlarıyla donatılmasına, Belediye, belediye şirketi ve İŞ-KUR üzerinden ortalama 450 personel istihdam edilmesine, yeni kapalı pazar yeri yapılmasından Antik Yollarda Enez Projesine, Av ve Balık Festivallerinin tekrar düzenlenmeye başlanmasına ve devlet destekli yatırımlara kadar birçok başarıya imza attık. Bu başarıda iktidar desteğine vurgu yapmak istiyorum. Bir yola çıktık ve Enez'de güzel şeyler yapmak istedik. Projelerimizin bir çoğunu iktidarın da desteğiyle gerçekleştirdik ve yeni dönemde de inşallah bu desteğin artarak devam edeceğini görebiliyorum. Önümüzde: göllerin ıslahı, belediye hizmet ve kültür merkezinin yapımı, İstanbul Büyük Şehir Parkı gibi projeler mevcut. Son 5 yılda % 9'a indirgenen işsizlik oranını bu dönemde daha da aşağılara çekmeyi planlıyoruz. Göllerin bir proje kapsamında derinleştirilmesi ve temizlenmesini sağlayarak Enez'de balıkçılık sektörünü tekrar canlandırmayı amaçlıyoruz. Borç yükünde azalma olmasına rağmen tümünü ödeyebilmek maalesef mümkün değil. Sahilde Enez Belediyesine ait arazilerin geri kazanılmasıyla bu soruna da çözüm getireceğimize inanıyorum. Ayrıca devlet destekli bir proje ile bir ağıllar bölgesi yapmayı planlıyoruz. Bu proje ile büyük ve küçük baş hayvan sahipleri  tüm hayvanlarını bir bölgede toplayabilecekler ve bu soruna da çözüm getirilmiş olacak.  Bu süreçte projelerimiz hakkında daha detaylı bilgiler vereceğiz. Bugüne kadar, Enez’de yapılan hizmetlerin devam etmesini sağlamak, iktidar nimetlerinin Enez’e akışının sağlanmasına devam etmek ve 4,5 Milyon (Trilyon) TL bütçe ile devraldığımız Belediye bütçesini 33 Milyon TL’ye çıkardığımız gibi, 100 Milyon TL’ye çıkarmak, araç parkımızı sıfır ile devralıp 45’e çıkardığımız gibi 100 araçlık bir araç parkına sahip olmak, 54 kişi ile devraldığımız kadrolu belediye personel sayımızı şu anki sayıdan 400 ün üzerine çıkarmak, bugünkü ekibimiz ile geldiğimiz yerden, yeni ekibimiz ile daha büyük hedeflere ulaşmak, bir daha ki çalışma dönemimizdeki hedeflerimizdir." dedi.

“Enez halkının geleceğe daha huzur ve güvenle bakması için ekonomik, kültürel, sosyal gelişmesine katkı sağlayacak her türlü vizyon projeleri ile halkımıza iş, aş imkanları yaratacağız. Enez’i seven, kendini seven, çevresini seven, komşusunu seven, Enez’in kalkınmasını, gelişmesini isteyen tüm Enez halkının desteğini bekliyorum.” diyerek açıklamasına devam eden Enez Ak Parti Belediye Başkan adayı ve mevcut Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı,  seçim çalışmalarının 1 Şubat'tan itibaren Karaman Kahvehanesinde yürütüleceğini dile getirdi. Seçim Bürosunda partililer ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Bostancı, seçim sürecinde nasıl bir yol izleneceğine dair görüş alışverişinde bulundu.

Başkan Bostancı,"Enez'i güzel günler bekliyor, hayırlı bir seçim süreci diliyorum" diyerek sözlerine son verdi.

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 1237 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum