Reklam
Reklam

"Bu bayram, sevdiklerimizden uzakta geçirilen son bayram olsun"

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

"Bu bayram, sevdiklerimizden uzakta geçirilen son bayram olsun"
10 Mayıs 2021 - 15:31
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Bayramların insanlar arasındaki sevgi, saygı, dayanışma ve kaynaşmayı simgelediğini belirten İba, bu bayramın, salgın gölgesinde kutlanan son bayram olmasını ve coşku dolu bayramlara erişmeyi diledi.

Kovid-19 salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında vatandaşların evlerinde geçireceği 2. Ramazan Bayramı olduğunu hatırlatan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, bu bayramın sevdiklerimizden ve akrabalarımızdan uzakta geçirilen son bayram olmasını diledi.

Ramazan Bayramı’nın tüm İslam Alemi ve insanlık için sağlık, sevgi, barış, kardeşlik ve huzura vesile olması temennisinde bulunan Başkan İba, Ramazan ayını Kovid-19 salgınına karşı verilen mücadele içerisinde idrak ettiklerini ve bayrama erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
En çok özlenen şeyin insanların sevdiklerine sarılması, bir arada olmak ve bayram sofralarında buluşmak olduğunu aktaran Başkan İba; “Salgınla mücadelenin devam ettiği bu dönemde, uygulanan tam kapanma süreci etkisini göstermeye başladı. İnşallah devlet-millet el ele vererek bu mücadeleyi hep birlikte kazanacağız. Şimdi sevdiklerimizden uzakta olmanın hüznünü yaşasak da biliyoruz ki alacağımız tedbirlerle yeniden birlikte olacağımız günlere erişeceğiz” dedi.


“Gönüllerimiz bayram yeridir”
Kovid-19 salgınının devam etmesi nedeniyle bu yıl da sevdiklerimizden uzakta buruk bir bayram atmosferi yaşanacağını aktaran Başkan İba, “Bu bayram, gönüllerimiz bayram yeridir. Sarılamasak, dokunamasak da kalplerimiz ve dualarımız sevdiklerimizledir. Bu bayramda da tokalaşıp, kucaklaşamayacağız. Teknolojinin imkânlarını kullanarak sevdiklerimizin yanında olduğunu gösterebiliriz. Bayramlar, barışmanın, kardeşliğin, sevginin, nefse hâkimiyetin ve tüm kötülüklerden arınmanın, en önemlisi ‘biz’ diyebilmenin simgesidir.” ifadelerine yer verdi.
Tüm İslam Aleminin mübarek Ramazan Bayramı'nı kutlayan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, bir sonraki Ramazan ayına sağlıkla, esenlikle ve huzurla kavuşmayı dilediklerini söyledi.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 160 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum