Reklam
Reklam

"Büyük hedeflerle çalışmaya devam edeceğiz"

Edirne'nin daha iyi noktalara gelebilmesi adına bakanlıklarla görüşmeleri sürdürdüklerini belirten Başkan İba, 'İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın' şiarıyla, büyük hedeflerle çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

"Büyük hedeflerle çalışmaya devam edeceğiz"
Editör: Haber Merkezi
30 Mayıs 2021 - 16:41
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ve beraberindeki heyet, kent merkezindeki 7 mahallenin muhtarını ziyaret ederek yapılan çalışmalar ve giderilmesi gereken eksiklikler hakkında bilgi aldı. Muhtarların Devlet ile vatandaş arasında köprü görevi gördüğünü aktaran Başkan İba, mahallelere yapılması gereken yenilikler hakkında bilgi alışverişinde bulunduklarını söyledi.
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Milletvekili Fatma Aksal, İl Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce, Merkez İlçe Başkanı Önder Özcan, Belediye Meclis Üyesi Ayhan Dinç ve Mahalle Başkanları ile birlikte muhtarları tek tek ziyaret ederek, mahallenin sorunları ve isteklerini not aldı.

"Gezmediğimiz mahalle, çalmadığımız kapı ve sıkmadığımız el kalmayacak"
Gezmediğimiz mahalle, çalmadığımız kapı ve sıkmadığımız el kalmayacak diyerek yola çıkan AK Parti Heyeti, Yancıkçışahin Mahallesi Muhtarı Orhan Nazır, Nişancıpaşa Muhtarı İrfan Deniz, Medrese Alibey Mahallesi Muhtarı Nesrin Günay, Sarıcapaşa Mahallesi Muhtarı Ercan Sert, Meydan Mahallesi Muhtarı Emin Özbostan, Mitatpaşa Mahallesi Muhtarı Turgut Sarıbaşak ve Dilaverbey Mahallesi Muhtarı Necmettin Erşaçmış olmak üzere 7 mahallenin muhtarını ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundu.
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, mahallelerde yapılan çalışmalar hakkında muhtarlardan bilgi alırken, metruk binalardan, otopark sorununa kadar çalışma yapılması gereken konuların çözümü için de ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Parti yetkilileriyle sohbet eden ve kendi bölgelerinin sorunlarını ileten muhtarlar, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Mahallelere yapılacak yenilikler görüşüldü
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ve beraberindeki heyetin ilk durağı Yancıkçışahin Muhtarlığı oldu. AK Parti heyetini karşılayan Muhtar Orhan Nazır, yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Mahalle muhtarlarının Devlet ile vatandaş arasında köprü görevi gördüğünü söyleyen Başkan İba, mahallelere yapılacak yeni çalışmalar konusunda bilgi alışverişinde bulunduklarını söyledi.
"Bizler sürekli muhtarlarımızla iletişim halindeyiz"
Vatandaşların devletle iletişimi için ilk basamak olan muhtarları her zaman önemsediklerini ifade eden Başkan İba, muhtarlarla sürekli iletişim halinde olduklarını ve sorunlara çözüm bulma noktasında fikir birliği yaptıklarını aktardı.
"Kadınların çalışma hayatındaki yeri arttı"
AK Parti iktidarı döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın destekleriyle kadınların siyasetteki ve çalışma hayatındaki yerinin arttığına değinen Başkan İba, Edirne'de 24 mahalle içinde tek kadın muhtar seçilmeyi başaran Medrese Alibey Mahallesi Muhtarı Nesrin Günay'ın da göreve geldiği günden bu yana gece gündüz demeden var gücüyle çalıştığına ve mahalle sakinlerinin her sıkıntısında yanında olduğuna değinerek çalışmalarında başarılar diledi.
Selimiye Camii'ne ev sahipliği yapan Meydan Mahallesi'ni de ziyaret eden Başkan İba ve beraberindeki heyet muhtar Emin Özbostan'ın belirlediği ihtiyaçları yerinde inceleyerek not aldı.
"Büyük hedeflerle çalışmaya devam edeceğiz"
Edirne'nin daha iyi noktalara gelebilmesi adına bakanlıklarla görüşmeleri sürdürdüklerini belirten Başkan İba, 'İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın' şiarıyla, büyük hedeflerle çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Mahalle muhtarlarını ziyaret sırasında cadde ve sokaklarda denetim yapan Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile de sohbet eden AK Parti Heyeti, özellikle salgın döneminde büyük özveri ile çalışan polis memurlarına kolaylıklar diledi.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 134 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum