Reklam
Reklam

CHP DE MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİ DAHA ÖNEMLİ SANKİ..

Anlaşılan o ki; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Milletvekili seçimlerine Cumhurbaşkanlığı seçiminden daha çok önem veriyor

01 Mayıs 2018 - 13:24
Anlaşılan o ki; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Milletvekili seçimlerine Cumhurbaşkanlığı seçiminden daha çok önem veriyor.

Baksanıza Cumhurbaşkanı adayı olarak Partisi içersinden arama yerine diğer partilerden bir Çatı aday bulma telaşında.

Ve dikkat edilirse her zaman da Sağ partilerden hatta Muhafazakâr yapıya sahip kişiler üzerinde duruyor ve temaslar kuruyor.

Ak Partililerin dediği gibi Recep Tayip Erdoğana karşı güçlü ve kazanacak aday arayışı için midir nedir bilemiyorum ama Ekmelettin İhsanoğlunun adaylığındaki hesap bu yöndeydi.

Muhafazakâr yapıya sahip insanların oylarını alarak Erdoğanı mağlup edebilmek..

Şimdi de Kendisi aday olmayıp yine diğer sağ partilerden Çatı aday arayışı da bu düşünceyi destekler nitelikte bana göre de.

Şu anda siyasi süksesi bir hayli fazlalaşan Meral Akşeneri ikna ederek eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü Çatı aday olarak gösterme hesapları yaptı ama Akşener Partisinin adayı olarak Cumhurbaşkanı adayı olacağını aylar öncesinden ilan ettiği için bu birlikteliği kabul etmedi. Bakalım bu kabul etmeyiş daha önce Milletvekili Transferi ile başlayan dostluğu zedeleyecek mi?

Bunun üzerine de Abdullah Gül geniş kapsamlı bir birliktelik sağlanamadığı gerekçesi ile aday olmaktan vaz geçtiğini belirten açıklamayı yaptı.

Aslında Sayın Gülün bunu teklif geldiği anda yapması gerekirdi diyenler o kadar çok ki.

CHP İl Başkanları toplantısında tüm İl Başkanlarına  “Cumhurbaşkanı olarak kimi görmek istiyorsunuz?” şekilde bir soru sorulmuş.

Öyle tahmin ediyorum ki Muharrem İnce ismi önde çıkacaktır ama Genel Başkan Sağ tabandan gelen İlhan Kesiciyi daha uygun görecektir.

Çatı aday konusunu köşe yazısına taşımış olan Ahmet Hakan’ın tespitlerini hoşuma giden tespitler olarak gördüğüm için sizlerle de paylaşmak istedim.

Bakın Çatı aday ile ilgili neler söylemiş;

—“Sen tek, biz hepimiz” demektir çatı aday.

— İçine sinmeyeni içine sindirmektir çatı aday.

— Bir zorlamadır, bir yapaylıktır, bir mühendisliktir çatı aday.

— Üstelik sonu hüsranla bitecek bir mühendisliktir çatı aday.

— Geometriye, fiziğe, kimyaya açılmış bir savaştır çatı aday.

— Lüzumsuz bir kasma, sonuçsuz bir planlamadır çatı aday.

—Adrese ulaşmayacak bir mektup, pulsuz bir dilekçedir çatı aday.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 81 İlin İl Başkanları ile bir araya gelerek Milletvekili adayı belirleme yöntemleri konusunda karar aldı ve milletvekili adaylarını belirleyecek heyette yer alan Genel başkan yardımcıları Tekin Bingöl, Faik Öztrak, Seyit Torun, Muharrem Erkek ve Çetin Osman Budak’a birer yazı göndererek görevlerini tevdi etti.

Başkan Yardımcısı Seyit Torun Edirne adaylarının dosyalarını hazırlayacak.

Bu illerin milletvekili aday adayları, dosyalarını sunduktan sonra ilgili genel başkan yardımcısı ile Genel Merkez binasında görüşecek. Yapılacak mülakat sonucuna göre bilgi notu hazırlanacak. Daha sonra bu bilgi notuna göre aday adayının, aday listesinde yer alıp almayacağına ve sıralamasına karar verilecek.

Hayırlı olsun diyelim ve Partililere zarar verebilecek büyük laflardan iki tanesini hatırlatarak çalışmalarını sürdürmeleri gerektiğini öğütleyelim..

“Bunlar her şeyi ayarlamıştır, yine kazanırlar” cümlesi, muhalefetin en büyük düşmanı, “Yine bizimkiler kazanacak” cümlesi ise iktidarın bir numaralı düşmanıdır derler..

Benden söylemesi….
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 279 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum