Reklam
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan GAYTANCIOĞLU'nun 10 Kasım Mesajı

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 82’nci yılında rahmet, hasret ve minnetle anıyorum

09 Kasım 2020 - 15:14

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 82’nci yılında rahmet, hasret ve minnetle anıyorum. Milletimiz var oldukça ne Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü unutacak ne de ona minnet ve şükranını sunmaktan vazgeçecektir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan bedenen ayrılışından bu yana geçen 82 yıl sadece O’nun başardıklarının büyüklüğünü daha iyi anlamamıza neden olmaktadır. Zaman içinde küllenmek bir yana daha da güçlenen düşünceleri ve devrimleriyle geleceğimizi aydınlatan en önemli ışıktır.

“Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir” diyen Gazi Mustafa Kemal’in dehasını, ulusu için yol göstericiliğini hepimiz biliyoruz.

 Dün Anafartalar’da vatanı için ölmeye hazır olanların metanetini, Sakarya’da kanının son damlasına kadar vuruşmaya ant içmiş askerin kararlılığını, Büyük Taarruz’da vatanından son düşman askerini kovmak isteyenlerin hızını, Cumhuriyet’in ilanındaki coşkuyu, her devrimle aydınlanan halkı, her fabrikanın açılışında daha da büyüyen Türkiye’yi, demir ağlarla örülen bir ülkeyi ve on yılda yaratılan 15 milyon gence eklenen milyonları Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün varlığından ayıramayız. Bunun için her geçen gün O’nu daha iyi anlıyor daha çok bağlanıyoruz.

Aramızdan ayrılışının 82’nci yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sözümüz; düşünce ve devrimleri ile en büyük eseri Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatmaktır. ///Haber Merkezi

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 12 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum