Reklam
Reklam

CHP İl Başkanı Pekcanlı'nın Öğretmenler Günü Mesajı

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı

23 Kasım 2019 - 00:15
CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Pekcanlı mesajında şunları kaydetti:

Her yıl mezun olanlarla birlikte yüz binlerce işsiz öğretmene karşılık, yüz binlerce öğretmen açığının bulunduğu işte böyle bir ortamda Öğretmenler Gününü Kutlamaya çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana, geçmişte ve şimdide en zor koşullara rağmen ilkelerinden ödün vermeden, ülkemizin her köşesinde aydınlanmanın ışığını taşıyan öğretmenlerimize hakları verilmemektedir.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal  Atatürk bir söylevinde: Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. Ona basit bir kitle denir, millet denemez. Bir kitle millet olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Ülkemizin içinde bulunduğu durumu Atatürk bayrak ve vatan sevgisini çocuklarımıza ve gençlerimize doğru bir şekilde anlatmak hepimizin görevi ancak öncelikle de öğretmenlerimizin görevidir. Bu anlamda öğretmenlerimizin her zamankinden daha fazla sorumluluk taşıdığı bir gerçektir.

Mustafa Kemal Atatürk öğretmenlerin  sorumluluklarını eksiksiz olarak yerine  getireceğine inandı. Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde giden izinde gidecek çocuklar yetiştiren öğretmenlerimizin  ellerinden öpüyor ,  bu önemli günde görevi başında şehit düşen öğretmenlerimizi ve  Başöğretmen Mustafa  Kemal Atatürk’ü rahmetle anıyor, Cumhuriyeti çağdaş uygarlık seviyesine taşıyacak nesiller yetiştirmeye çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 14 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum