Reklam
Reklam

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı, Edirne'de de kınandı

CHP Edirne İl Teşkilatı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı

22 Nisan 2019 - 16:20
CHP Edirne İl Teşkilatı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı. Bütün Türkiye'de eş zamanlı olarak bugün saat 12 de Edirne Saraçlar Caddesinde yapılan ortak açıklamaya CHP Teşkilatının yanı sıra, İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Demir, Saadet Partisi İl Başkanı Ali Demirkıran, Demokrat Parti İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, Demokratik Sol Parti ve  ÖDP İl Başkanları, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, Şehir Aileleri Derneği ve bazı STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı tarafından okunan ortak açıklama da şu ifadelere yer verildi:

"Bugün ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı'na hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı'ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldır, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır

“PROTESTO DEĞİL, ORGANİZE BİR EYLEM”
Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır.
“SALDIRININ AZMETTİRİCİLERİ BELLİDİR”
Bu saldırının azmettiricileri bellidir. Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisini ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse; Bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa; Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse; Meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine,Gazi Mustafa Kemal’in “İki büyük eserimden biri” dediği , Cumhuriyet Halk Partisine kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısına hazırlayanlar onlardır.
“AYNI EMPERYALİST GÜÇLERİN HİZMETKÂRLARI”
Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken , bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler. Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlere, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkârıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklarda aynıdır. Biz, Cumhuriyet Halk Partisinin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya devam edeceğiz.
“TÜRKİYE’Yİ KORKU VE TERÖR ORTAMINA SÜRÜKLEMEYE ÇALIŞANLARA KARŞI UYANIĞIZ”
Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. “Gün kızgın demiri soğutma günüyse” herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri, bugün bile kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi,birlik ve bütünlüğü feda edilemez.
“ANKARA VALİSİ VE İÇİŞLERİ BAKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR”
Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar. Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.
MİLLİ SAVUNMA BAKANIN’NIN BAHSETTİĞİ “MESAJ”NEDİR?
Bu arada Milli Savunma Bakanı’na da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımız linç etmek isteyen ,”O evi yakın” diye bağıran hainlere dönüp de “Mesajlarınızı verdiniz” demek ne anlama gelmektedir. Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir? Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bu gün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler. Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Teşekkür ediyorum.”
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 412 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum