Reklam
Reklam

Çocuk Akademisi yeni eğitim yılına merhaba dedi

Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Akademisi, 2019-2020 eğitim-öğretim yılına, düzenlenen açılış töreni ile merhaba dedi

Editör: Haber Merkezi
19 Eylül 2019 - 06:03
Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Akademisi, 2019-2020 eğitim-öğretim yılına, düzenlenen açılış töreni ile merhaba dedi.

Akademi tarafından düzenlenen açılış törenine Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Çınar, Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve veliler ile Akademi öğrencisi minikler katıldı.

Yaşayarak öğrenme modeli olan Montessori eğitiminin temel alındığı ve 3-6 yaş arası çocuklara hizmet veren Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Akademisinde, yeni eğitim-öğretim yılı dolayısı ile düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunması ile başladı.

Çocuk Akademisinde eğitim alan öğrencilerden Mira Ece Akışık’ın annesi Seçil Gündoğdu, veliler adına yaptığı konuşmada emeği geçen herkese teşekkür etti. Gündoğdu, “Yeni eğitim-öğretim yılı herkese hayırlı uğurlu olsun. Geçen yıl çok kaliteli bir eğitim dönemi geçirdik. Bu yıl da aynı kaliteye ulaşmayı temenni ediyoruz. Çocuklarımıza böyle bir eğitim imkânını tanıdığı için Cüneyt Yüksel Başkanımıza ve emeği geçen herkese tüm velilerimiz adına çok teşekkür ediyorum,” ifadelerini kullandı.

Daha sonra kürsüye gelen Altınova Mahallesi Osman Tabak Kampusu Çocuk Akademisi Koordinatörü Filiz Dikdönek, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının hayırlı olması dileklerini paylaştı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise, “Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onların Süleymanpaşa’mızda mutlu bir şekilde yaşamaları için elimizden ne geliyorsa yapacağız,” ifadeleri ile başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çocuk Akademisi önceki dönem 25 öğrenciye hizmet veriyordu. Biz bu dönem kapasitemizi 50 öğrenciye çıkardık. Çok talep var. Bu talebi karşılamamız gerekiyor. İnşallah önümüzdeki dönemde Altınova’da uygun kamu arazisi bulabilirsek çocuklarımız için bir alan daha yaratmak istiyoruz. Biz bu güzel toprakları, geleceğimizi çocuklarımıza teslim edeceğiz. Onlar için ne yapılması gerekiyorsa bu ağabeyleri yapacak. Bunun sözünü veriyorum. İnşallah 2019-2020 eğitim-öğretim yılı çocuklarımız için başarılı geçer. İnşallah biz burada vatanına, milletine, ailesine yararlı birer birey olarak yetişmesine katkı sağlayacak eğitimi vereceğiz. Ufukları, bahtları, yolları açık olsun.”

Mahalle sakinlerine Altınova’da kısa süre içinde hayata geçirilecek hizmetlerle ilgili bilgi de veren Yüksel, “Altınova Mahallesi sakinlerimize de buradan birkaç müjde vermek istiyorum. Altınova’da bir pazar yeri arayışımız vardı. Özel bir araziyi kiralayarak kapalı bir pazar yeri inşa edeceğiz. Özellikle kadınlarımızı karda, kışta, yağmurda, çamurda sokak aralarında gezmekten kurtaracağız inşallah. Yine çocuklarımız için Altınova’da yeni park alanları yapacağız. Yerlerini tespit ettik. Gençlerimiz için de spor alanları hazırlığımız sürüyor. İnşallah, önümüzdeki 5 yıl boyunca Altınova Mahallemizin en çok yükseldiği dönem olacak. Bizim sizden hiçbir beklentimiz yok, sadece duanızı istiyoruz. Çocuklarımız için, geleceğimiz için bu mahallede ne gerekiyorsa yapacağız. Bütün bu minik yavrularımızı Allah’a emanet ediyorum,” açıklamasında bulundu.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 1206 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum