Reklam
Reklam

Demek ki bu da oluyormuş!

Geçtiğimiz günlerde Elazığ’da yapılan deprem konutları ve İstanbul’da yapılacak olan kentsel dönüşümle alakalı olarak ‘istenirse oluyormuş’ demiş, mutluluğumu dile getirmiştim ya, bugün de bir başka g

01 Şubat 2021 - 00:01

Geçtiğimiz günlerde Elazığ’da yapılan deprem konutları ve İstanbul’da yapılacak olan kentsel dönüşümle alakalı olarak ‘istenirse oluyormuş’ demiş, mutluluğumu dile getirmiştim ya, bugün de bir başka güzel habere dair bir iki cümle yazmak geldi içimden.

Son günlerde unuttuğumuz, fakat olması gereken şeyler bunlar aslında!

İstenirse bu da oluyormuş ki; CHP li ve Ak Partili Başkanlar birlikte çıktılar Basın mensuplarının karşısına Tekirdağ’da.

Sadece gazeteciler de değil, neredeyse kentteki bütün bürokratlar da katılmışlar bu toplantıya.

CHP li Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile Ak Partili Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'nde ortak bir basın toplantısı düzenlediler Cuma günü.

Bu fikrin Başkan Kadir Albayrak’tan geldiğini söylemiş ve herkesin huzurunda kendisine teşekkür etmiş Başkan Cüneyt Yüksel.

Takip edenler bilirler, Süleymanpaşa İlçesine fazla yatırım yapmadığı konusunda bir ara yerel basında oldukça eleştirilmişti Kadir Başkan.

Hatta basının karşısına bile çıkamadığı söylenmişti!

Görün bakın ki; Süleymanpaşa Belediye Başkanının ve birçok bürokratında hazır bulunduğu oldukça kalabalık bir basın toplantısı düzenlemiş, adeta bütün bu eleştirilere de cevap vermiş bir anlamda.

Kadir Başkan konuşmasında; 11 İlçeye de eşit mesafede olduklarının altını çizmiş, Büyükşehir Belediyesi olarak Süleymanpaşa ilçesine de 792 milyon liralık bir yatırım yaptıklarına dikkat çekmiş.

TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Kaan Gaytancıoğlu tarafından da 1 Nisan 2014 ten 2020 yılı sonuna kadar Merkez İlçeye yapılan bütün yatırımlara dair sunumlar gerçekleştirilmiş bu arada.

Aslında takip ettiğim ve gördüğüm kadarıyla; iki Başkan arasında güzel bir iş birliği var Tekirdağ’da.

Dilerim, diğer büyükşehirlere de örnek olurlar bu konuda.

Her ikisini de kutluyor, kentsel dönüşümle alakalı olarak da acilen bir şeyler yapmaları gerektiğini de hatırlatıyorum.

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 70 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum