Reklam
Reklam

Dinç: "Caner Sarmaşık'ın vefatı Roman toplumunu derinden üzmüştür"

Keşan Eğitim ve Dayanışma Federasyonu Başkanı Hasret Dinç, Roman vatandaşı Caner Sarmaşık'ın vefatına ilişkin açıklama da bulundu. Dinç yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Dinç: "Caner Sarmaşık'ın vefatı Roman toplumunu derinden üzmüştür"
Editör: Haber Merkezi
06 Mayıs 2021 - 15:27
Kırklareli’nin Vize ilçesinde ikamet eden ve sınır bölgesinde  vatani görevini yerine getir iken üzücü bir şekilde hayatını kaybeden Caner Sarmaşık'ın vefatı ülkemizde yaşayan roman toplumunu derinden üzmüştür

Merhumun vefatından sonra çevrelerden ve bazı yakınları tarafından ortaya bazı iddialar atılmaktadır, bunlar sosyal medyada paylaşım ve canlı yayınlar ile bir takım bilgilerin doğruluğu olmadan söylenmesi yanlış tepkilere yol açmaktadır.

Merhum askerin vefatında üzerinden yaratılan söylemlerinin hiç bir doğruluğu bulunmamasına rağmen roman toplumu tarafından bazı tepkilere yol açmıştır, Engellemelerimize rağmen maalesef  Keşan'ımıza da benzer bir yürüyüş meydana gelmiştir.  
Doğruluğu olmayan söylemleri duyan kişiler  yaptığı canlı yayınlar ve paylaşımlar tepkilerin büyümesine yol açmıştır.

Doğruluğu kesin olmayan bilgileri paylaşmanın ÜLĶEMİZDE YAŞAYAN KADİM ROMAN TOPLUMUNA ZARAR VERDİĞİ KESİN VE NETTİR ve Kendilerinin suç işlediği anlamına gelmektedir.

Yapılan söylemler, resmi bilgi, belge ve kanıtlanmadığı sürece soyut  iddialardır .Bir ailemizin ocağına ateş düştüğü unutulmamalı bu ailemiz üzerinden provokasyona benzer hiç bir hareket yapılmamalıdır. Caner Sarmaşık görev yaptığı yer Suriye bölgesidir intihar bile olsa bu  kardeşimizin Sehit statüsünde alacağını düşünüyoruz.
Keşan Eğitim ve Dayanışma Federasyonu ve Gazi Uzman Cavuş olarak coğrafyamızda yaşayan kadim roman toplumunun sükunete davet ediyorum, Ülkemizi ve dünyayı kasıp kavuran bizlerinde bu günlerde virus illetine  kapanma sürecinde olduğumuz unutulmamalı yaptığımız yada yapacağımız bazı hareketlerin suç oluşturduğunu hatırlatmak istiyoruz. Ayrıca Keşan'da meydana gelen yürüyüşte ortaya çıkabilecek her tür ihtimalini değerlendirip hiç bir sorun çıkmadan gurubun dağılmasını sağlayan tüm POLİS TEŞKİLATİMİZA KEŞAN EĞİTİM VE DAYANIŞMA FEDERASYONU OLARAK TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Adli ve hukuki sürecin devam ettiğini biliyoruz. Bu sürecin sonunda Şehit ailesinin yasal haklarını alacağını düşünüyoruz. Merhuma Allah’tan Rahmet yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 171 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum