Reklam
Reklam

EÇGD Başkanı Eren; Biliyoruz ki artık çeşmeden su içebileceğiz!

Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği, Edirne'de devam eden alt yapı çalışmalarıyla ilgili olarak Başkan Ayten Eren imzasıyla bir duyuruda bulundu

Editör: Haber Merkezi
26 Haziran 2020 - 13:41
Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği, Edirne'de devam eden alt yapı çalışmalarıyla ilgili olarak Başkan Ayten Eren imzasıyla bir duyuruda bulundu.

Yapılan duyuru da şunlar kaydedildi:

"BASINA VE KAMUOYUNA

Yaklaşık 6 yıl önce Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği, Edirne Tabipler Odası ve Makine Mühendisleri Odası’nın katılımıyla bir Su Sempozyumu gerçekleştirmiştik. “Çeşmeden su içmek istiyoruz!” dedik. Bu mümkün dedik. Yeni isale hattı ve su arıtma tesisi yapım aşamasındaydı. Tek bir sorunumuz vardı. Edirne’nin altyapısı bildiğiniz yamalı bohça durumundaydı. Pik borudan asbestli boruya ne ararsanız vardı. Ömrünü çoktan doldurmuş borulardaki su kaçakları cabası. Arıtmadan çıktıktan sonra konutlara ulaşana dek arıtılmış, işlenmiş suyun şebekedeki kaybı basınca bağlı olarak %40-50 nispetindeydi. Bu çok fazla dedik, bu kamusal zarar dedik.
Başkan o toplantıda bizzat kendisi de sunum yaptı. Söylediklerimizi doğruladı, “Altyapıyı yenileyeceğiz” dedi. Aynı zamanda ilave olarak “Başkan’ın aptalı altyapı yaparmış” dedi. Haklıydı. Netameli bir işti. Kendisini yalnız bırakmayacağımıza, destekleyeceğimize dair söz verdik.

Kentimizin yıllardır ertelenmiş, halı altına süpürülmüş bu birincil öncelikli sorunu artık toplum sağlığını tehdit eden bir hal almıştı. Nihayet çalışmalar başladı ve Edirne’nin en önemli meselesine neşter vuruldu. Bu sorunun çözümünde emek sarf eden, destek veren tüm kişi ve kurumlara bizler Edirne halkı adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu süreçte yaşanan sıkıntıların işin gereği olduğunu biliyoruz. Evet, yollarımız kazılacak, toz toprak içinde kalacağız, bazı günler suyumuz kesilecek, belki altyapı sonrası süreçte yolların yeniden yapımı esnasında da uzun bir süre sıkıntılı günler yaşayacağız. Ama biliyoruz ki sonrasında her şey çok güzel olacak. Edirne halkı doğru yapılan işlere tam destek verecektir, hiç kimsenin şüphesi olmasın.  Biz EÇGD olarak altyapı çalışmalarında emeği olan herkese tekrar kolaylıklar diliyoruz.

Biliyoruz ki artık “çeşmeden su içebileceğiz!”

 

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 52 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum