Reklam
Reklam

Edirne, Atatürk Posterleriyle Donatıldı

Ayasofya'da gerçekleşen programda Mustafa Demirkan adlı imamın, Atatürk'e atfen, "Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi.

Edirne, Atatürk Posterleriyle Donatıldı
Editör: Haber Merkezi
30 Mayıs 2021 - 16:59

Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir" sözlerine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan tepki geldi. Gürkan, sosyal medya hesabından yaptığı çağrıyla tüm Edirnelileri balkonlarını ve pencerelerini Atatürk ile donatmaya davet etti. Ayrıca Edirne’nin sokakları da Atatürk posterleriyle donatıldı.

Belediye Başkanı Recep Gürkan, olayın yaşanmasının ardından sosyal medya hesabından “Bu Vahdettinin bıraktığı Türkiye; bu da Atatürk’ün bıraktığı Türkiye” yazan ve iki ayrı Türkiye haritası paylaşarak, “Yurdumun her yerinde bayrağımının dalgalanmasını sağlayan Atatürk’üme minnettarım” yorumun da bulundu.

Gürkan, ayrıca daha sonra ikinci bir paylaşım daha yaparak, “Edirne’mizin sokaklarını Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün posterleriyle donatıyoruz. Tüm Edirnelileri balkonlarını ve pencerelerini Atatürk’ümüz ile donatmaya davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.


-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 137 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum