Reklam
Reklam

Edirne Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında işbirliği

Edirne Belediyesi ROMACTED programı ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği toplantısı gerçekleştirdi

Editör: Haber Merkezi
23 Ekim 2020 - 15:43
Edirne Belediyesi ROMACTED programı ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Belediyesi’nin yürüttüğü ROMACTED programı hakkında bilgi verdi.

Türkiye Belediyeler Birliği, Avrupa Konseyi ve Avrupa Birliği (AB) ortaklığında yürütülen “Yerelde İyi Yönetişimin ve Roman Vatandaşların Güçlendirilmesinin Teşviki (ROMACTED)” programı kapsamında Türkiye’de Edirne, Konak, Pendik, Şişli, Karadeniz Ereğli ve Canik Belediyelerinin pilot belediyeler olarak belirlendi. Yerel düzeyde Roman vatandaşların güçlendirilmesi ve iyi yönetişimin artırılması amacıyla yürütülecek ROMACTED programı kapsamında Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Edirne’de dezavantajlı okullarda görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi.

Belediye Başkanı Yardımcısı Edirne Belediyesi’nin yürüttüğü program hakkında bilgi vererek, “Romanların bilinç düzeylerini arttırmak ve sosyal haklarının farkında olabilmesi için yapılan bir çalışma.  Biz yaptığımız işlerde çocuklara, gençlere ve kadınlara bir şekilde dokunmanın ve onların farkındalığını, bilinç düzeyini attırma derdindeyiz. Eğitimin çok kıymetli olduğunu biliyoruz. Edirne Belediyesi olarak yerel yönetimler olarak birçok iş yapıyoruz. Kadınlarımıza meslek edindirme anlamında da önemli kursları oldu” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Cemal Turan da dezavantajlı okullarda yaptıkları çalışmaları anlattı. Farklılıkların azaltılması adına birçok çalışmaya imza attıklarını belirten Cemal Turan, okulların fiziki imkanlarının da iyileştirildiğini ve daha iyi duruma getirildiğini söyledi.

ROMACTED Programı Kolaylaştırıcısı Nilay Karadeniz de ROMACTED programı kapsamında bugüne kadar gerçekleştirdikleri çalışmaları öğretmenlerle paylaştı. ///Haber Merkezi

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 141 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum