Reklam
Reklam

Edirne Belediyesinden Kamuoyuna Duyuru

"Son günlerde sosyal medya üzerinden Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı ile ilgili gerçeği yansıtmayan paylaşımlar yapılmaktadır

Editör: Haber Merkezi
28 Haziran 2017 - 15:47
"Son günlerde sosyal medya üzerinden Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı ile ilgili gerçeği yansıtmayan paylaşımlar yapılmaktadır. Provokasyon amaçlı olduğu çok belli olan bu paylaşımlar, Edirne Belediyesi’nin sokak hayvanları için gerçekleştirdiği özverili çalışmaları karalamaya yöneliktir.

25 Haziran Pazar günü nöbetçi teknisyenlerimizin vardiya değişimi sırasında barınağımıza zifte bulanmış bir kedi getirilmiştir. Kediyi tedavisi için barınağa bırakmayı reddeden  vatandaşlar, sadece fikir danışmak için geldiklerini belirtip bekçimiz ile birlikte temizliğini sağlamışlardır. Bu ziyaret esnasında hasta sokak hayvanlarının bulunduğu bölüme giden vatandaşlar, onların video ve fotoğraflarını çekerek hayvanlarla ilgilenilmediğini iddia etmişlerdir. Bayramın 1 ve 2. Günü acil vakalar için özel kliniklerle anlaşılmış olup, birçok sokak hayvanının tedavisi oralarda ve barınağımızda gerçekleştirilmeye devam edilmiştir.

Sosyal medya üzerinden hakarete varan paylaşımlar yapan Barış Şengün isimli vatandaş Sokak Hayvanları Barınağımızdan sorumlu Başkan Yardımcımız Ertuğrul Tanrıkulu tarafından iddialarla ilgili gerekli incelemeyi yapmak üzere barınağa davet edilmiştir. Bayramın 2. Günü sabah 07:00-10:30 saatleri arasında Barış Şengün’ü barınakta bekleyen Tanrıkulu, yapıcı ve ilgili tavrına rağmen Barış Şengün’ün gerçeği yansıtmayan beyanlarına maruz kalmıştır. Bayramın 3. Gününde de aynı şekilde provokasyonlarına devam eden Barış Şengün gecenin ilerleyen saatlerinde barınağa geldiğinde can güvenliğinin tehlikeye gireceğini iddia ederek basın mensupları ve emniyet güçleri çağırıldığı takdirde oraya geleceğini beyan etmiştir. Ertuğrul Tanrıkulu bu beyan üzerine gece saat 03:00 civarında barınağa giderek basın mensupları ve Jandarma ekipleri ile barınakta Barış Şengün’ü beklemeye başlamıştır. Barış Şengün’e sosyal medya üzerinden kendisini beklediklerini iletmiş olsa da hiçbir cevap alamamış, 1,5 saat bekledikten sonra oradan ayrılmıştır. Hiçbir yapıcı tavrı olamayan tamamen provokasyona yönelik bu linç girişimi büyük bir özveri ile görevlerini yerine getiren Barınak çalışanlarının motivasyonunu düşürmüştür. Edirne Belediyesi şeffaf ve katılımcı bir anlayışla tüm STK’lar ile birlikte çalışmalarını sürdürmektedir. Müfettişliğe ve veterinerliğe soyunan Barış Şengün isimli vatandaş hiçbir olumlu çağrıya kulak vermeyip asıl niyetini açıkça ortaya sermiştir. Konudan habersiz hayvanseverlerin de duygularını sömürerek, belediyemizi zor durumda bırakmak yegane amacıdır. Bu tavrı barınaktaki hayvanlara yardımcı olmayacağı gibi, çalışanlarımızın gayretli çalışmalarına da asla engel olamayacaktır. Trakya’nın en iyi hayvan barınağı olarak aynı kararlılıkla sokak hayvanlarımızı yaşatma çabamız devam edecektir. Tüm hayvanseverlerimizi sosyal medya üzerinden provokasyonlarına devam eden bu şahıslara itibar etmeyip, gerçekleri kendi gözleri ile görmeleri için barınağımızda davet ediyoruz."

Edirne Belediye Başkanlığı
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 433 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum