Reklam
Reklam

Edirne Belediyesinden Önemli Duyuru!

Sosyal medya üzerinde son günlerde, Belediyemizce bir süre önce kapatılan eski çöplük alanında ölmüş olan hayvanların görüntüleri yayınlanarak, bunların rasgele oraya Belediyemizce atıldığı ya da tele

Editör: Haber Merkezi
01 Ekim 2018 - 17:51

Sosyal medya üzerinde son günlerde, Belediyemizce bir süre önce kapatılan eski çöplük alanında ölmüş olan hayvanların görüntüleri yayınlanarak, bunların rasgele oraya Belediyemizce atıldığı ya da telef edilerek gömüldüğü şeklinde provokasyon yapılmaktadır.


                Bilindiği üzere bu tarz paylaşımlar ve hatta haberler daha önce de yayınlanmış ve Belediyemiz bu konuda Cumhuriyet Başsavcılığı’na müracaat ederek konunun incelenmesini istemiştir. Yerinde yapılan resmi incelemede böyle bir durumun meydana gelmediği, bunların bir provokasyon olduğu yapılan kazıda açıkça belirlenmiştir.


                Şimdi ise Belediyemiz başka bir provokasyonun hedefi olarak gösterilmeye çalışılmaktadır.


                Belediyemize ait Sokak Hayvanları Barınağı’nda çok sayıda sahipsiz sokak hayvanı bakılmaktadır. Bu hayvanların kontrolleri düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Ancak bazı hayvanlar tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamakta, hatta bir kısmı da trafik kazası ve hastalıklara bağlı olarak barınağımıza ölü halde gelmektedir. Ölen hayvan için anında ekiplerimizce tutanak düzenlenmekte ve o şekilde defin işlemleri gerçekleştirilmektedir.                Bu durumda ekiplerimiz ölen hayvanı itinalı bir şekilde barınakta siyah poşetlere almakta ve mikrobik bir sorun yaşanmaması için kireçle ilaçlanarak eski çöplük alanında belirlenen yere gömülmektedir. Bunun dışında ölen hayvanların gömülme şekli gerçekleştirilmemektedir.


                Sözkonusu görüntüler incelendiğinde, ölü hayvanların oraya rasgele bırakıldıkları, üzerlerinde poşet bulunmadığı ve kireç kalıntılarının olmadığı açıkça görülecektir. Dolayısıyla bu hayvanların oraya Belediyemizce gömüldüğü ya da orada telef edilerek gömüldüğü paylaşımları asılsız, düzmece ve gerçek dışıdır.


                Gerekli incelemeler Veteriner Hekimlerimizin öncülüğünde ekiplerimizce yerinde yapılmış ve durumun bundan ibaret olduğu belirlenmiştir.


                Belediyemiz bu provokasyon paylaşımları yapan kişileri ve niyetlerini bilmektedir. Bu kapsamda Belediyemiz ilgili kişiler hakkında bugün itibarı ile hukuki işlemleri başlatmıştır.


                Kamuoyuna önemle duyurulur.

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 372 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum