Reklam
Reklam

Edirne Kent Konseyinden Memnuniyet Anketi

Edirne Kent Konseyi, gerek yerel gerekse merkezi yönetim tarafından gerçekleştirilen çalışmaların kentte yaşayanlarda nasıl karşılık bulduğunu görmek adına bir memnuniyet anketi düzenlediklerini duyur

Editör: Haber Merkezi
18 Aralık 2020 - 06:17

Edirne Kent Konseyi, gerek yerel gerekse merkezi yönetim tarafından gerçekleştirilen çalışmaların kentte yaşayanlarda nasıl karşılık bulduğunu görmek adına bir memnuniyet anketi düzenlediklerini duyurdu.

EKK Yürütme Kurulu adına yazılı bir açıklama yapan Başkan Ziya Gökerküçük, konuya dair şunları kaydetti:

Edirne Kent Konseyi olarak, her kurum gibi toplantılar yapamıyoruz. Bir süredir gerek yerel, gerekse merkezi yönetim tarafından gerçekleştirilen çalışmaların kentte yaşayanlarda nasıl karşılık bulduğunu merak ettik. Bu nedenle kamuoyu yoklamaları yapmayı düşündük.

Bu anketler ile kentimize dair bilgimizi artırmayı, hep birlikte düşünebilmeyi, tartışmayı ve yöneticilere ön fikir vererek destek olmayı amaçlıyoruz.  Zira ortak akıldan yola çıkan bir sivil toplum örgütü olarak, kentin değişik alanlarındaki çalışmalar ve geleceğe dair düşüncelerimiz hakkında yapacağımız bu çalışmanın merkezi ve yerel yöneticilere ışık tutacağına inanıyoruz.

Kentimize dair çalışmaları bölümler halinde konu edinip anketimizi web sitemiz üzerinden yapacağız. “Kent Memnuniyet Anketi” adıyla yapacağımız anketlerin birincisi “Kamusal alanlarımızın (Kıyılarımız, Yeşil Alanlar, Park ve Bahçeler, vb) durumu”.

Devamında; Altyapı Çalışmaları, Kent Ulaşımı, Yönetimlere Katılım Durumu, Sağlıklı Kent Olma Durumumuz gibi konular olacaktır. Kentliler olarak bu konular dışında önerilerinizi de bizlere iletebilirsiniz.

Ankete katılmak isteyen hemşerilerimiz aşağıdaki linke tıklayarak anketi doldurabilir ve görüşlerini de yazabilir. İstatistik yapabilmek için ayrıca cinsiyet ve yaş grubu tespiti yapılması da yararlı olacaktır. Bu yerleri de doldurmak gerekmektedir.

https://www.edirnekentkonseyi.org.tr/anasayfa/kent-memnuniyet-anketi-1/

Birinci ankette altı sorudan oluşan anketimize beş seçenekli yanıt vermemiz gerekiyor; Çok beğeniyorum, Beğeniyorum, Beğenmiyorum, Hiç beğenmiyorum, Fikrim yok. Ayrıca                                             “Eklemek istediğiniz” bölümüne de özgürce düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Yaşadığımız kente sahip çıkmak, katkı sunmak adına yapacağımız bu anketlere katılmanızı bekliyoruz.

Sorular:

01-DSİ Müdürlüğü tarafından yapılan ıslah çalışmaları sonucu,  Meriç Nehri Yatağı beton duvarlarla çevrili bir kanal durumuna getirilmiştir.  Bu proje hakkında düşünceniz nedir?

02- Meriç nehri Söğütlük tarafında seddeler üzerinde oturma grupları, beton barbeküler ve kamelyalar yapılmıştır. Bu çalışmalar hakkında düşünceniz nedir?

03-Meriç Nehri Belediye Protokol Evi ile Bosnaköy tarafında düzenlenen beton barbeküler ve kamelyalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

04- Tunca kıyısında (Cuma Pazarı arkasında) içinde yürüyüş yolları, piknik alanları, 150 dolayında güneş enerjili aydınlatma direği ve çocuk oyun parklarından oluşan tesisler yapılmıştır. Yapılan bu çalışma hakkında düşünceniz nedir?

05-DSİ tarafından, taşkınları önlemek amacı ile yapılan Kanal Edirne projesi hakkındaki düşünceleriniz nedir

06- Belediyeye ait yeşil alan ve parkların kişi ve gruplara verilip işletilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Anketimize katılacak tüm hemşerilerimize şimdiden teşekkür ederiz.///Haber Merkezi

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 125 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum