Reklam
Reklam

Edirne Valiliğinden Maske ve Tedbirlere İlişkin Önemli Açıklama!

23

Editör: Haber Merkezi
23 Eylül 2020 - 20:52
23.09.2020 günü 11.00 -12.30 saatleri arasında “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” sloganı ile yapılan denetimlerde ilimiz Saraçlar Caddesi üzerinde maske takmayan iki şahıs Yunus ekiplerimiz tarafından durdurulmuştur.

 

Maskelerini takmamakta ısrar eden şahıslara kimlikleri sorulduğunda kimlik beyan etmemişlerdir. Şahıslar kimlik tespiti için polis merkezine götürülmeleri sırasında görevli ekiplerimize mukavemette bulunmuşlardır. Şahıslara yapılan müdahale esnasında bir polis memurumuz yere düşerek bir polis memurumuz da çıkan arbede esnasında hafif şekilde yaralanmıştır. Görevli polis memurlarına mukavemette bulunan iki şahıs, kademeli olarak güç kullanılıp etkisiz hale getirilmiştir.

 

Polis Merkezine götürülen şahısların yapılan kimlik kontrollerinde B.A ve A.I oldukları tespit edilmiş olup, Cumhuriyet Savcısının talimatıyla haklarında “ görevli memura mukavemet “ ve “kasten yaralama“ suçlarından işlem başlatılmış ve ilgili şahıslar gözaltına alınmışlardır. Ayrıca maske takmadıkları ve kimlik beyan etmedikleri için ilgili şahıslar hakkında gerekli idari işlemler yapılarak para cezası uygulanmıştır.

Ayrıca meydana gelen olayın bütün yönleriyle ele alınacağı idari bir tahkikat başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. ///Haber Merkezi
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 35 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum