Reklam
Reklam

Edirne Valisi Canalp'in Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı

Edirne Valisi Ekrem Canalp’in 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı Türk basınında sansürün kaldırılışının 112

Editör: Haber Merkezi
24 Temmuz 2020 - 00:34
Edirne Valisi Ekrem Canalp’in 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı

Türk basınında sansürün kaldırılışının 112. yıl dönümünde tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı  en içten dileklerimle kutluyorum.

Toplumda meydana gelen olaylar hakkında kamuoyunu tarafsız ve doğru bilgilendirmek basınımızın temel görevidir. Böylesine önemli bir misyonu üstlenen gazetecilerin, bu ilke doğrultusunda ortaya koydukları emek, çaba ve gayretleri takdire şayandır.

Kamu yönetimi ve vatandaşlarımız arasındaki ilişkilerde önemli bir görev üstlenen basınımızın, vatandaşlarımızın gözü, kulağı ve sesi olarak, onların doğru bilgilendirilmesi ve haber alma haklarının en iyi şekilde gerçekleşmesi için ortaya koyacakları çalışmalar büyük önem arz etmektedir.

Objektif, güçlü ve sorumluluk alan yerel basının da sosyal, kültürel ve ekonomik yönden ilimizin kalkınmasında büyük rol oynayacağı açıktır. Bu anlayışa sahip çıkarak özveri içerisinde gayret gösteren tüm basın temsilcilerimizin, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı duyarlılıkla hareket edeceklerine yürekten inanıyorum.

Bu düşüncelerle, ilimizde faaliyette bulunan ajans, gazete, dergi, televizyon ve radyolarımız başta olmak üzere bütün basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar ve sağlıklı günler diliyorum.

Ekrem CANALP

VALİ

 

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 90 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum