Reklam
Reklam

Edirne Valisi Ekrem Canalp'in 19 Eylül Gaziler Günü Kutlama Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk'e 'Mareşal Rütbesi' ile 'Gazilik' unvanının verildiği günün 99

Editör: Haber Merkezi
18 Eylül 2020 - 19:44
Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk'e 'Mareşal Rütbesi' ile 'Gazilik' unvanının verildiği günün 99. yıl dönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü'nü idrak etmenin gururunu yaşıyoruz.

Tarihimizin zaferlerle dolu sayfalarında geçmişte olduğu, tüm zorluklara karşı bu vatanın ebedi varlığını her türlü ihanete karşı koruyan ve bu uğurda canını feda etmekten geri durmayan kahramanlarımızsınız.

Vatanseverlikleriyle övündüğümüz, unutulmaz hizmetleriyle örnek aldığımız gazilerimize, şehitlik mertebesine ve gazilik unvanına ulaşmış olan tüm vatan evlatlarına karşı yapılacak en anlamlı teşekkürün, onların bizlere emanet ettiği ülkemize, milletimize, bayrağımıza, demokrasimize sahip çıkmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle bu güzel vatanı bizlere bırakan başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize minnet ve şükran duygularımızla değerli aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzur dolu bir ömür diliyorum.

Ekrem CANALP

VALİ

 

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 72 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum