Reklam
Reklam

Edirne'de Jandarma Asayiş Olayları

UZUNKÖPRÜ-KİREMİTÇİSALİH KÖYÜNDE MESKUN MAHALDE YAKALAMA: Edirne-Uzunköprü-Kiremitçisalih Köyünde, 21 Kasım 2017 günü saat 17

Editör: Haber Merkezi
24 Kasım 2017 - 00:53

 1. UZUNKÖPRÜ-KİREMİTÇİSALİH KÖYÜNDE MESKUN MAHALDE YAKALAMA:


Edirne-Uzunköprü-Kiremitçisalih Köyünde, 21 Kasım 2017 günü saat 17.30 sıralarında alınan ihbar üzerine 1’inci derece askeri yasak bölgede, Meriç Nehri kenarında, ağaçlıkların arasında gizlenmiş vaziyette, Yunanistan Ülkesine şişme botu hazırlayıp yasadışı yollarla kaçmaya çalışan İ.B. (Uludure 1988 d.lu, Şırnak-Uludere-Yemişli nüfusuna kayıtlı) ve F.Ç. (Silvan 1988 d.lu, Diyarbakır-Silvan-Başdeğirmen nüfusuna kayıtlı) isimli şahıslar yakalanmıştır. Şahıslar hakkında MİT ve Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerde her iki şahsın da PKK/PYD üyesi olabilecekleri bildirilmiştir. Olay C. Savcısına bildirilmiş olup, talimatıyla her iki şüpheli de gözaltına alınmıştır. Şahısların PKK/PYD üyesi olup olmadıkları hakkında MİT ve diğer Kurumlar ile yazışmalar devam etmektedir.         

 1. İL MERKEZ-ORHANİYE KÖYÜNDE MİLLETE VE DEVLETE KARŞI TASNİF DIŞI SUÇLAR:


               Edirne-Merkez-Orhaniye Köyünde, 20 Kasım 2017 Pazartesi günü, saat 21.20 sıralarında, sınır birliğince askeri yasak bölge içerisinde R.Ç. (Bingöl 1998 d.lu, Bingöl, Alibir Köyü nüfusuna kayıtlı, aranma kaydı yoktur.) ve Z.Ç. (Bingöl 1975 d.lu, Bingöl, Çevrimpınar Köyü nüfusuna kayıtlı, aranma kaydı yoktur) isimli şahıslar yakalanmıştır. Olay ile ilgili C. Savcısına bilgi verilmiş olup, talimatı gereği şüpheliler ifadeleri alınarak serbest bırakılmıştır.

 1. HAVSA-ABALAR KÖYÜNDE GENEL TEHLİKE YARATAN DİĞER SUÇLAR:


               Edirne-Havsa-Abalar Köyünde, 21 Kasım 2017 Salı günü, saat 15.00 sıralarında, M.N.Y. isimli şahıs sevk ve idaresindeki 22 KH … plakalı kamyonet ile seyir halinde iken, direksiyon hakimiyetini kaybederek yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada yaralanmıştır. Şahıs beyanında içerisinde ne olduğunu bilmediği uyuşturucu madde kullandığını beyan etmiştir. Olay ile ilgili C. Savcısına bilgi verilmiş olup, gerekli tahkikata başlanılmıştır. 

 1. HAVSA-KUZUCU KÖYÜNDE KASTEN YARALAMA:


               Edirne-Havsa-Kuzucu Köyünde, 21 Kasım 2017 Salı günü, saat 19.00 sıralarında B.A. (17 yaşında) isimli şahıs müracaat ederek, babası A.A. isimli şahsın kendisine şiddet uyguladığını ve çocuk sığınma evine gitmek istediğini beyan etmiştir. Olay ile ilgili C. Savcısına bilgi verilmiş olup, adı geçen şahıs çocuk sığınma evine teslim edilerek gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 1. KEŞAN-BEĞENDİK BELDESİNDE HAKKI OLMAYAN YERE TECAVÜZ:


               Edirne-Keşan-Beğendik beldesinde, 22 Kasım 2017 Çarşamba günü, saat 15.00 sıralarında İ.K. isimli şahsın, izin almaksızın M.T. isimli şahsa ait (6) dönüm tarlaya buğday ekmek sureti ile hakkı olmayan yere tecavüz ettiği tespit edilmiştir. Olay ile ilgili C. Savcısına bilgi verilmiş olup, gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 1. KEŞAN-MAHMUTKÖY KÖYÜNDE YÜKSEKTEN DÜŞME:


               Edirne-Keşan-Mahmutköy Köyünde, 22 Kasım 2017 Çarşamba günü, saat 14.00 sıralarında M.B. isimli şahıs, evinin çatısının kiremitlerini değiştirdiği sırada ayağının kayarak çatıdan düşmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Olay ile ilgili C. Savcısına bilgi verilmiş olup, gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 1. KEŞAN-BEĞENDİK KÖYÜNDE KİŞİLERE AİT MALA ZARAR VERME: (F.M.)


               Edirne-Keşan-Beğendik Köyünde, 22 Kasım 2017 Çarşamba günü, saat 16.00 sıralarında Ü.K. isimli şahsın evinin kapısının önündeki ayakkabılığın yandığını komşuları görmüş ve söndürmüşlerdir. Ayakkabılığı kim ya da kimlerin yaktığı tespit edilememiş olup, olay ile ilgili C. Savcısına bilgi verilerek gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 1. KEŞAN-ERİKLİ KÖYÜNDE İŞ YERİNDEN HIRSIZLIK:


               Edirne-Keşan-Erikli Köyünde, 22 Kasım 2017 Çarşamba günü, saat 18.00 sıralarında, A… adlı markette hırsızlık olayı meydana geldiği ihbarı alınması üzerine kamera kayıtları incelenmiş ve hırsızlık olayını Z.G. isimli şahsın gerçekleştirdiği ve değeri (20) TL. olan salam ile (1) adet köfte çaldığı tespit edilmiştir. Yapılan araştırma sonucu şüpheli Z.G. isimli şahıs yakalanmış olup, olay ile ilgili C. Savcısına bilgi verilerek gerekli tahkikata başlanılmıştır. Şüpheli ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır.

 1. KEŞAN-PAŞAYİĞİT MAHALLESİNDE TEHDİT:


               Edirne-Keşan-Paşayiğit Köyünde, 22 Kasım 2017 Çarşamba günü, saat 09.30 sıralarında, N.B. isimli şahıs bahçe çiti meselesi yüzünden tartıştığı S.T. isimli şahsı tehdit ederek küfür ve hakaretlerde bulunduğu tespit edilmiştir. Olay ile ilgili C. Savcısına bilgi verilerek gerekli tahkikata başlanılmıştır. 

 1. İL MERKEZ-KÖŞEN KÖYÜNDE KULLANMAK İÇİN SATIN ALMAK, KABUL ETMEK VEYA BULUNDURMAK (ESRAR):


   Edirne-Merkez-Köşen Köyü, TEM Gişeler Mevkiinde, 21 Kasım 2017 Salı günü saat 14.40 sıralarında icra edilen Yol Emniyet ve Kontrol Devriyesi esnasında bir yolcu otobüsünde Edirne İl J.K.lığı ekipleri ve narkotik köpeği ile yapılan kontrolde, U.A.Ş. (Üsküder 1992 d.lu, İstanbul-Maltepe nüfusuna kayıtlı, aranma kaydı yoktur.) isimli şahsın üzerinde (1.79) gr. esrar maddesi olduğu değerlendirilen madde yakalanmıştır. C.Savcısının talimatı ile tahkikata başlanılmış olup, şüpheli ifadesi alınarak serbest bırakılmıştır.         

 1. İL MERKEZ-KÖŞEN KÖYÜNDE KULLANMAK İÇİN SATIN ALMAK, KABUL ETMEK VEYA BULUNDURMAK (EROİN):


   Edirne-Merkez-Köşen Köyü, TEM Gişeler Mevkiinde, 21 Kasım 2017 Salı günü saat 14.40 sıralarında icra edilen Yol Emniyet ve Kontrol Devriyesi esnasında, 22 NN … Plakalı yolcu otobüsünde seyahat etmekte olan G.G. (Gaziantep 1986 d.lu, Gaziantep-Şehitkamil nüfusuna kayıtlı, aranma kaydı yoktur.) isimli şahsın üzerinde yapılan aramada (1) gr. Eroin ve (0.21) gr. Bonzai olduğu değerlendirilen madde yakalanmıştır. C.Savcısının talimatı ile tahkikata başlanılmış olup, şüpheli ifadesi alınarak serbest bırakılmıştır. 

 1. KEŞAN-KIZKAPAN KÖYÜNDE EŞYAYI ALDATICI İŞLEM VE DAVRANIŞLARLA GÜMRÜK VERGİSİNİ ÖDEMEDEN ÜLKEYE SOKMAK:


               Edirne-Keşan-Kızkapan Köyünde, 21 Kasım 2017 Salı günü saat 23.25 sıralarında, H.Y. isimli şahsın evinin önünde yurt dışından getirilmiş olan PB5502… Plakalı Mercedes E-200 marka (75.000 TL. değerinde) aracın olduğu ihbarı alınmış ve yapılan takip sonucunda araç, Keşan İlçe Merkezi, Bankalar Caddesi yakınında H.Y. isimli şahsın sevk ve idaresinde iken yakalanmıştır. Olay ile ilgili C. Savcısına bilgi verilmiş olup, araca Edirne Gümrük Müdürlüğüne teslim edilmek üzere el konulmuştur. Şüpheli ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır.         

 1. İL MERKEZ – ORHANİYE KÖYÜNDE YABANCILAR VE ULUSLARARASI KORUMA KANUNUNA MUHALEFET:


Edirne-Merkez-Orhaniye Köyünde, 22 Kasım 2017 Çarşamba günü saat 06.00 sıralarında, sınır birliklerince yasadışı yollarla Yunanistan’ a çıkış yapmak isteyen (2) Suriye uyruklu şahıs yakalanmıştır. 

 1. İL MERKEZ – YENİKADIN KÖYÜNDE YABANCILAR VE ULUSLARARASI KORUMA KANUNUNA MUHALEFET:


Edirne-Merkez-Yenikadın Köyünde, 22 Kasım 2017 Çarşamba günü saat 05.30 sıralarında, sınır birliklerince yasadışı yollarla Yunanistan’ a çıkış yapmak isteyen (1) Suriye uyruklu şahıs yakalanmıştır. 

 1. İPSALA – AHIRKÖY KÖYÜNDE GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI:


Edirne-İpsala-Ahırköy Köyü yol ayrımında, 22 Kasım 2017 Çarşamba günü saat 00.10 sıralarında, icra edilen Önleyici Kolluk Devriyesi esnasında,  22 RT … plakalı minibüste yapılan kontrolde,  araç içerisinde (15) Bangladeş ve (4) Suriye uyruklu olmak üzere toplam (19) yabancı uyruklu şahıs ile bu şahıslara organizatörlük yapan araç sürücüsü Ş.G. (1956 doğumlu, Edirne İpsala nüfusuna kayıtlı, Göçmen Kaçakçılığı ve Uyuşturucu Madde Kaçakçılığı suçlarından suç kaydı bulunmakta olup aranma kaydı bulunmamaktadır.) isimli şahıs ve araçta yolcu olarak bulunan organizatör U.C. (1990 doğumlu-Edirne İpsala nüfusuna kayıtlı, aranma ve suç kaydı bulunmamaktadır.) isimli şahıslar yakalanmıştır. Olayda kullanılan araca 690 Sayılı K.H.K. kapsamında işlem yapılmıştır. Olay ile ilgili olarak C.Savcısının talimatıyla tahkikata başlanmış olup, şüpheliler sevk edildiği adli makamlarca denetimli serbestlik kararı ile serbest bırakılmıştır. 

 1. MERİÇ – KADIDONDURMA KÖYÜNDE YABANCILAR VE ULUSLARARASI KORUMA KANUNUNA MUHALEFET:


Edirne-Meriç-Kadıdondurma Köyünde, 21 Kasım 2017 Salı günü saat 08.00 sıralarında, jandarma devriyesince yasadışı yollarla Yunanistan’ dan, Türkiye’ ye  giriş yapan (4) Suriye, (51) Pakistan, (4) Bangladeş uyruklu olmak üzere toplam (59) şahıs yakalanmıştır. 

 1. MERİÇ – YENİCEGÖRECE KÖYÜNDE GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI:


Edirne-Meriç-Yenicegörece Köyünde, 22 Kasım 2017 Çarşamba günü saat 01.00 sıralarında icra edilen Önleyici Kolluk Devriyesi esnasında 22 NE … plakalı kamyonet ve 34 ZD … plakalı otomobil şüphelenilerek takibe başlanmıştır. Yapılan takip sonucunda araçlar Yenicegörece Köyünde durdurulmuştur. 22 NE … plakalı araç içerisinde sürücü (Organizatör) E.N. (1974 Uzunköprü doğumlu, Edirne-Uzunköprü-Hamidiye Mah. Nüf. Kayıtlı. Arama kaydı yoktur. Geçmişte, Dolandırıcılık ve Özel Belgede Sahtecilik suçlarından kaydı var.) ve beraberinde (10) Suriye (2) Irak uyruklu olmak üzere (12) şahıs tespit edilerek yakalanmış ve 1 adet şişme bot tespit edilmiştir. 34 ZD … plakalı araçta bulunan (Organizatör) Irak uyruklu F.H.A. (1976 Irak doğumlu, suç kaydı yoktur.) isimli şahıs yakalanmış ve araç içerisinde (6) Suriye uyruklu şahıs olduğu tespit edilmiştir. Şahıslar ile yapılan ön mülakatta göçmenleri İstanbul ilinden aldıklarını, araçlar ile Meriç ilçesine getirdiklerini ve oradan da Yunanistan ülkesine kaçak yollarla geçireceklerini beyan etmişlerdir. Olayla ilgili C. Savcısına bilgi verilerek talimatları doğrultusunda adli tahkikata başlanmıştır. E.N. ve F.H.A. isimli şahıslar çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanmışlardır. Olayda kullanılan araçlara 690 sayılı KHK kapsamında el konulmuştur.

 1. UZUNKÖPRÜ – DEĞİRMENCİ KÖYÜNDE GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI:


Edirne-Uzunköprü-Değirmenci Köyü yol ayrımında 22 Kasım 2017 Çarşamba Günü saat 00.05 sıralarında alınan duyum üzerine icra edilen Yol Emniyet ve Kontrol Devriyesi esnasında sürücülüğünü E.T. (Pütürge, 1982 d.lu, Malatya Pütürge - Poskıran Mah.Nüf.K.lı Aranma ve suç kaydı yoktur) isimli şahsın yaptığı 59 SK … plakalı minibüs durdurulmuştur. Araçta sürücünün yanında bulunan N.Ö. (Pütürge-1978 doğumlu, Malatya-Pütürge-Pazarcık nüfusuna kayıtlı Aranma ve suç kaydı yoktur.) isimli sahsın da rehberlik yaptığı tespit edilmiştir. Araç içerisinde yapılan kontrolde (21) Pakistan uyruklu göçmen tespit edilerek yakalanmıştır. Olay ile ilgili C. Savcısına bilgi verilmiş olup, talimatı üzerine E.T. ve N.Ö. C. Savcılığına sevk edilmiş ve C.Savcılığı ifade aşamasında göçmenlere rehberlik eden şahsın Pakistan uyruklu M.K. (1999 d.lu) olduğu tespit edilmiş, araç sürücüsü E.T. ve M.K. tutuklanmış, N.Ö. ise serbest bırakılmıştır. 59 SK … plakalı araca 690 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereği işlem yapılmıştır. 

 1. KEŞAN – BARAĞI KÖYÜNDE YARALAMALI TRAFİK KAZASI: (J)


Edirne-Keşan-Barağı Köyünde, 22 Kasım 2017 Çarşamba günü saat 18.00 sıralarında, H.B. isimli şahıs sevk ve idaresindeki 22 FR … plakalı otomobil ile seyir halinde iken aracın direksiyon hakimiyetini kaybederek yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada araç sürücüsü H.B. ile yanında yolcu olarak bulunan R.Y. isimli şahıslar hafif şekilde yaralanmıştır.

 

 

 

 

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 461 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 0 Yorum