Reklam
Reklam

Edirnespor'dan Tahkim Kurulunun Son Dakika Kararına Tepki

Birçok yıldız ismi kadrosuna katarak Bölgesel Amatör Lig’in en başarılı takımını oluşturan ve sezon boyunca ‘şampiyonluk’ hedefiyle yoluna devam eden Edirne Belediyesi Edirnespor’un 3

26 Temmuz 2020 - 07:38
Birçok yıldız ismi kadrosuna katarak Bölgesel Amatör Lig’in en başarılı takımını oluşturan ve sezon boyunca ‘şampiyonluk’ hedefiyle yoluna devam eden Edirne Belediyesi Edirnespor’un 3.Lig hakkının Türkiye Futbol Federasyonunun aldığı karar ile gasp edildiğini söyleyen Edirnespor Başkanı Savaş Üner, TFF Tahkim Kurulunun 25.07.2020 günü (Cumartesi) aldığı “itirazının reddine” kararını kınadıklarını belirtti.

Edirnelilerin yıllardır özlediği şampiyonluk hasretini sonlandırmak için 2019- 2020 sezonuna ‘Bismillah’ diyerek başlayan Edirne Belediyesi Edirnespor yöneticileri ve futbolcuları Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın da destekleriyle birçok yıldız ismi kadrosuna katarak Lig’in en başarılı takımını oluşturdu.

Edirne Belediyesi Edirnespor’un şampiyonluğunu ‘Edirne davası’ olarak gören Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi Edirnespor Başkanı Savaş Üner ve Edirne Belediyesi Edirnespor Teknik Heyetiyle birlikte futbolcular, geçen sene yaşanan şansızlığı bu sene yaşamamak ve yarım kalan şampiyonluk yolculuğunu tamamlamak için ilk karşılaşmadan itibaren liderlik yolunda koşmaya devam etti.

Bölgesel Amatör Lig 11.Grup’ta mücadele veren Edirne Belediyesi Edirnespor, son maçında mağlup olarak liderin 1 puan gerisine düştü. Korona virüs tedbirleri kapsamında uzun süredir gerçekleşmeyen maçların ardından Türkiye Futbol Federasyonu skandal karar alarak sadece grubun liderlerini 3. Lige yükseltti.

TFF’nin aldığı kararla hakları gasp edilen Edirne Belediyesi Edirnespor ile birlikte toplam BAL’ın 9 takımı geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ile telekonferans görüşmesi gerçekleştirdi. Karara itiraz için de 25.07.2020 (bugün) TFF Tahkim Kurulu ile duruşma yapıldı.

Her şeye rağmen TFF Tahkim Kurulu, Edirne Spor Kulübü ve diğer kulüplerin itirazının reddine oy çokluğu ile karar verdi. ///Haber Merkezi

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 48 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum