Reklam
Reklam

Enez'de karşılıklı Suçlamalar!

Ak Parti Enez İlçe Başkanı Ali Mercanoğlu'nun Enez Belediyesi tarafından denizden kaçak kum alındığı yönünde ki iddialarına Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç'ten cevap gecikmedi.

Enez'de karşılıklı Suçlamalar!
Editör: Haber Merkezi
27 Temmuz 2021 - 14:21
Ak Parti Enez İlçe Başkanı Ali Mercanoğlu Ak Parti İlçe Başkanlığı hesabından dün akşam saatlerinde DÜNDEN BUGÜNE NE DEĞİŞTİ başlığı altında yaptığı paylaşımda "AK Partili Enez Belediyesini, çevre katliamı ile suçlayan şu anki CHP'li Enez Belediyesi'nin yaptığı çevre katliamı olmuyor mu? Ayrıca çıkarılan kumun ise nerelerde kullanıldığı dahi belli değil" iddiasında bulunarak şöyle demişti:
"Enez Belediyesi sahil kesiminden hunharca kum almaya ve bu kumu gelişigüzel satmaya devam ediyor. Bir önceki dönem AK Partili Enez Belediyesi, aynı şekilde sahilden kum alırken ve kumu tamamen Enez'in faydasına kullanırken, gerek şu anki Belediye Başkanı Özkan Günenç, gerek birçok meclis üyesi ve il genel meclis üyeleri ile sözde çevreciler, konuya sürekli itiraz ederek, fotoğraflayarak, suç duyurusunda bulunuyorlardı. Bir önceki dönem, AK Partili Enez Belediyesini, çevre katliamı ile suçlayan şu anki CHP'li Enez Belediyesi'nin yaptığı çevre katliamı olmuyor mu? Ayrıca çıkarılan kumun ise nerelerde kullanıldığı dahi belli değil. Enez içerisinde kullanılması gereken kumun, beton santrallerine satıldığı çeşitli çevrelerde dile getiriliyor. Yasal ise ayrım gözetmeksizin yasal olmalı. Yasal değilse, kimler ya da hangi kurumlar bu duruma müsaade ediyor? Bahsi geçen kurumlar, önceki dönem Enez Belediyesi tarafından kum alımı için yazılı izin talep edildiğinde, cevaben; Meriç Nehri'nde temizleme amacıyla kum alınabileceğini ve kıyı şeridinin doğal dengesinin ve kıyı bütünlüğünün korunması amacıyla, kumun çıkarıldığı bölgede depolanması ve ortamdan uzaklaştırılmaması gerektiğini belirtmişlerdi. Peki ne değişti? Gerek Enez Belediyesinin, gerek ilgili kurumların şu anki keyfi uygulamaları, hangi yasaya, hangi kanuna, hangi ahlak ilkelerine göre işliyor. Takdiri kamuoyuna bırakıyoruz ve konunun takipçisi olduğumuzu burada bir kez daha vurgulamak istiyoruz." dedi.
BU İDDİALARA ENEZ BELEDİYE BAŞKANINDAN CEVAP GECİKMEDİ
Bunun üzerine bugün sosyal medya hesabından cevaben bir açıklama yapan Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç'te şunları kaydetti:
"KAMUOYUNA SAYGILARIMLA DUYURULUR
Akp Enez ilçe başkanlığının sosyal medya aracılığıyla kamuoyunu yanıltmaya aldatmaya ve Enez Belediyesini karalamaya çalışan yazısına halkımızı doğru bilgilendirmek adına cevap verme gereği doğmuştur.

Göreve geldiğimizden bu yana defalarca siyasi çevreler tarafından yalan yanlış iftiralarla Enez Belediyesi kaçak kum çekiyor diye birçok kuruma şikayetlerde bulunuldu.Bunların kimler tarafından yapıldığı biliyoruz, belgeleri elimizde.
Bu karalama kampanyasını yürüten siyasi çevrelerin amacı çok açık ne yapmak istedikleri belli. Klasik ayak oyunlarıyla Enez halkına hizmet etmemizin önüne set vurmaya çalışmaktalar. Dertleri çevre değil, dertleri ne yapalımda belediye hizmetlerine ket vuralım yönetimi başarısız kılalım. Kumu kendimize mi almaktayız?Kilit taş üretiminde kullanıyoruz, yol yapıyoruz.Vatandaşın ihtiyacını karşılıyoruz. Kumdan rant mı sağlamaktayız? Önceki belediye yönetimi kumu izinsiz ihalesiz kaçak şekilde aldı ve sanki tüccardan almış gibi göstererek yandaşına 429.000 TL ödemiş. Banka hesap kayıtlarında ve faturalarda bu durum çok açık şekilde görülmekte.
Şimdiki belediye yönetimi olarak kumu; bütün ilgili kurumlardan izinleri alınarak, ihaleyle, parası ödenerek ilgili kurumların gözetimi altında almaktayız. Önceki yönetimde iktidar sarhoşluğu içine girmeseydi ben kimseyi takmam yaparım demeyip normal prosedürü takip etseydi aynı şekilde kum alırdı. Ama onlar zoru değil kolayı seçmiş...
Bütün bunlar bilindiği halde sırf belediye yönetimine ve şahsıma karşı yapılan haksız mesnetsiz belgesiz karalama kampanyasına bundan böyle sessiz kalmayacağımı , bu yazıları yazan kişiler hakkında dava açacağımı kamuoyuna saygılarımla duyururum."

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 797 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum