Reklam
Reklam

Enez'de çok güzel şeyler oluyor!

Daha önce de yazdığım gibi; önce doğalgaz müjdesi, sonra birkaç yıl içinde 700 kişiye ulaşacak kadar büyük oranda istihdam yaratacak olan bir fabrikanın müjdesi derken, son olarak da geçtiğimiz günler

08 Mart 2021 - 00:03

Daha önce de yazdığım gibi; önce doğalgaz müjdesi, sonra birkaç yıl içinde 700 kişiye ulaşacak kadar büyük oranda istihdam yaratacak olan bir fabrikanın müjdesi derken, son olarak da geçtiğimiz günlerde Vali Ekrem Canalp tarafından tanıtımı yapılan ve kısa zamanda faaliyete geçirilecek olan ‘Mobil Deniz Gümrük Kapısı’

Ve uluslararası bir başka organizasyon daha.

Kaymakam Şükrü Alperen Göktaş’ın da destek verdiği, ‘Save Your Hood’ sloganıyla

22-28 Şubat tarihlerin de Yunanistan’da, Güney Kıbrıs’ta ve Türkiye'de (Enez’de) eş zamanlı gerçekleştirilen temiz çevre etkinliği.

“Kirlilik sınır tanımaz” sloganıyla, Enez Kaymakamı ve ailesi, Gönüllüler, Sivil Toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Enez Belediyesinin katıldığı etkinlikte pandemi ve sosyal mesafe kurallarına uyularak çevre temizliğinin önemine dikkat çekildi, birçok alanda çevre temizliği yapıldı.

Bu etkinlik; Atina’da Vasilis isimli bir gencin etraftaki çöpleri toplamaya başlaması, çevre kirliliği hakkında mesaj vermek amacıyla topladığı çöpleri sosyal medya hesabından paylaşması sonucu tüm Yunanistan’a, oradan da diğer ülkelere sıçramış.

Yunan basınında da geniş yer verildi.

Etkinliğin Yunanistan ayağını da Yunanlı çevreciler tarafından oluşturulan bazı sosyal medya hesaplarından canlı olarak da izleme fırsatım oldu bu arada.

Ayrıca Yunanistan ulusal televizyonu ERT’de Enez’e bağlanarak buradaki etkinliğe yer vermiş.

Mükemmel bir organizasyondu bu bence.

Etkinliğin Enez ayağı için Sayın Kaymakam’ı, vesile olanları, hassaten organizasyonda çok emeği olduğunu bildiğim Ege Sakin kardeşimi ve katılan, destek verenleri kutluyorum.

Enez merkezi ve sahilinde yaşayan herkesi de Enez’i temiz tutmaya, doğallığını korumaya, denizine, kumuna, tarihi değerlerine sahip çıkmaya davet ediyorum!

Bu güzelliğin kıymetini bilelim ve heba etmeyelim lütfen!

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 83 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum