Reklam
Reklam

Engelsiz Yaşam Korosunun Konseri Büyük İlgi Gördü

Süleymanpaşa Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi (SEKOMER) bünyesinde oluşturulan Engelsiz Yaşam Korosu’nun "Hoş geldin Umut" isimli Türk Halk Müziği konseri büyük ilgi gördü

Editör: Haber Merkezi
02 Ocak 2018 - 06:49
Süleymanpaşa Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi (SEKOMER) bünyesinde oluşturulan Engelsiz Yaşam Korosu’nun "Hoş geldin Umut" isimli Türk Halk Müziği konseri büyük ilgi gördü.

SEKOMER bünyesinde kurulan ve engelli vatandaşlardan, ailelerinden ve gönüllülerden oluşan Engelsiz Yaşam Korosu, Süleymanpaşa Belediyesi Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi’nde yeni yıl konseri verdi. Hoş geldin Umut isimli Türk Halk Müziği konseri yüzlerce Süleymanpaşalı türkü severin akınına uğradı.

EŞKİNAT: “YENİ YILDA DA ENGELLERİ ORTADAN KALDIRMA ÇABAMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

Konser öncesi SEKOMER Temsilcisi Şerife Türüdü bir konuşma yaparak koroda yer alan engelli koristleri tek tek tanıttı.

Türüdü’nün ardından sahneye gelen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, yeni yıla en uygun kelimenin umut olduğunu ifade ederek, “Konsere daha uygun bir isim verilemezdi. 2017 iyisiyle kötüsüyle geride kaldı. 2018 için yeni düşünceler ve umutlarla hayatımıza devam edeceğiz. Engelleri aşmak için gösterdikleri azimle hepimize örnek olan kardeşlerimi tebrik ediyor ve onlar için engelleri ortadan kaldırma çabamıza yeni yılda da artan bir kararlılıkla devam edeceğiz. Yeni yılınızı kutluyor ve iyi yıllar diliyorum,” diye konuştu.

HAYIRSEVER VATANDAŞLARA PLAKET TÖRENİ DÜZENLENDİ

Konuşmaların ardından, SEKOMER’e destek olarak akülü ve manuel sandalye bağışında bulunan Süleymanpaşalılara plaket töreni düzenlendi. Tüm hayırseverlere tek tek plaketlerini veren Başkan Eşkinat, destek olan herkese teşekkür etti.

KONSER DAKİKALARCA AYAKTA ALKIŞLANDI

Plaket töreninin ardından başlayan konser, her yöreden sevilen türkülerin solo ve koro olarak icrasıyla devam etti. Yaklaşık bir buçuk saatlik performans, dakikalarca ayakta alkışlandı.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 305 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum