Reklam
Reklam

Eşkinat: "Bütçemizin yüzde 60'ını yol yapımına harcıyoruz"

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, alt yapısı bitirilerek kendisine devredilen yollarda üst yapı çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor

Editör: Haber Merkezi
21 Eylül 2017 - 06:54
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, alt yapısı bitirilerek kendisine devredilen yollarda üst yapı çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Çınarlı, Gündoğdu, Aydoğdu ve Hürriyet Mahallelerinde yol yapım, kilit taş döşeme ve kaldırım çalışmaları devam ederken diğer yandan yeni yol açma çalışmaları da gerçekleştiriliyor.

ÇINARLI MAHALLESİ’NDE SONA GELİNDİ

Yol yapım ve kilit taş kaplama çalışmaları ağırlıklı olarak Çınarlı Mahallesi’nde yoğunlaşırken, Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı altı ekip Süleymanpaşa’nın her yerinde eş zamanlı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Çınarlı Mahallesi’nde Üzüm, Fındık, Doğan, Yücedağ, Postacı, Kırlangıç, Mahmut Tuna, Bahtiyar, Rüstem Paşa, Erdi, Mahmut Han, Nuri Bey, Selçuk Han, Yadigâr ve Rota Sokak’ta yol yapım ve kilit taş döşeme çalışmaları tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Yapımı devam ede sokaklarla Çınarlı Mahallesi’nde üst yapısı tamamlanmamış sokak kalmayacak.

ÇALIŞMALAR HIZ KAZANDI

Fen İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, alt yapısı biten cadde ve sokaklarda vakit kaybetmeden yol çalışmalarına başlandığı ifade edildi. Çınarlı Mahallesi’nin yanı sıra Gündoğdu Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi’nde yol sökümü ve kilit taş kaplama, Aydoğdu Mahallesi Şehitler Sokak’ta kilit taş kaplama çalışmaları da yapılarak bu güzergâhlar kullanıma açıldı.

Ayrıca Gündoğdu Mahallesi’nde bulunan Sevgi Evleri’ne giden güzergâhta yol açma ve Hürriyet Mahallesi Bağlar Yurdu Caddesi’nde de kaldırım yapım çalışmaları yürütülüyor.

EŞKİNAT: “TÜM EKİPLERİMİZ VE MAKİNE PARKIMIZLA YOLLARIMIZI BİTİRME ÇABASI İÇİNDEYİZ”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Tekirdağ’ın merkez ilçe belediyesi olarak bize ayrılan bütçenin yüzde 60’a yakınını yol ve üst yapı çalışmalarına aktarıyoruz. Alt yapısı bitip teslim edilen ancak bizim üst yapısına başlamadığımız tek bir sokak dahi bulunmuyor. Tüm ekiplerimiz ve makine parkımızla yollarımızı bir an önce bitirerek vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıları sona erdirme çabası içindeyiz. Çınarlı Mahallesi’nde bütün ana yollarımızı bitirdik ve sokaklarımız da tamamlanmak üzere. Aydoğdu, Zafer ve Gündoğdu Mahallelerimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Merkezde bu çalışmalar yürütülürken, 2017 yılı içinde köyden dönüşen mahallelerimizde de 60 bin metrekare kilit taş çalışması yaptık. Önümüzdeki yıl bu mahallelerimizin kilit taş ihtiyacını tamamen karşılamış olacağız” şeklinde konuştu.///Basın Bülteni
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 331 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum