Reklam
Reklam

ETSO ve ETB den ortak çağrı!

Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa tarafından, ekonominin belkemiği KOBİ’lerin %99’unu oluşturan küçük işletmeleri pandemi sürecinde desteklemek üzere “Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder”&n

12 Nisan 2021 - 00:05

Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa tarafından, ekonominin belkemiği KOBİ’lerin %99’unu oluşturan küçük işletmeleri pandemi sürecinde desteklemek üzere “Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder” teması ile bir kampanya başlatıldığını duyurdular.

Bu duyuru ile ülke genelindeki bütün tüketiciler, yaşadıkları bölgelerdeki yerel küçük işletmelerden alışveriş yapmaya davet ediliyor.

Kuşkusuz ki bu zor dönemde yerel esnaflarımız adına çok güzel bir proje bu.

Ama keşke bu davetten çok önce başka önemli girişimlerde de bulunulmuş olsaydı!

Örneğin; Odalar ve Borsalar Birliğinin destek ve aracılığı ile, imalatçı ve üretici firmalardan ürün tedarik edilerek bunlar peşin ya da uygun ödeme koşullarında yerel esnaflara dağıtılamaz mıydı?

İşte o zaman vatandaşlarda hiçbir davete gerek kalmaksızın, aynı ürünü zincir marketlerdeki aynı hatta belki de çok daha ucuz fiyatlara bulabileceğini bilerek yerel esnaflara yönelirdi bana göre.

Devamlı olmasa bile en azından pandemi süresince böylesi destekler çok daha faydalı olurdu diye düşünüyorum.

Hiper ve zincir marketler, her türlü imkân ve kampanyaları ile vatandaşın evine kadar hizmet verirken, bu kampanya yerel esnafa ne kadar can suyu olacak, doğrusu biraz kaygılıyım!

Ancak; bir vatandaş olarak can-ı gönülden desteklediğimi ve bu davete icabet edeceğimi de belirtmek istiyorum.

Bütün dost ve okurlarımın da aynı hassasiyeti göstereceklerini umuyorum.

Dilerim küçük işletmeler için hayırlı ve bereketli olur.

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 358 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum