Reklam
Reklam

ETSO'dan komşu ülkelerden gelen araçlarla ilgili açıklama!

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) komşu ülkelerden tamir ve bakım maksadıyla gelen motorlu nakil vasıtaları, tarım makineleri ve parçalarının ilimizde tamir ve bakımlarının yapılmasına ilişkin açı

Editör: Haber Merkezi
08 Nisan 2021 - 11:46

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) komşu ülkelerden tamir ve bakım maksadıyla gelen motorlu nakil vasıtaları, tarım makineleri ve parçalarının ilimizde tamir ve bakımlarının yapılmasına ilişkin açıklama yaptı.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aydoğan Akıncı imzasıyla yapılan açıklama da şunlar kaydedildi:

"Odamız üyelerimizin ticaretinin gelişimine yönelik çalışmalarını sürdürmekte olup, bu bağlamda komşu ülkeler ile olan ticaretimizin arttırılması ve geliştirilmesine yönelik olarak Odamız   2013 yılında  Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ile malumlarınız üzere  komşu ülkelerden tamir ve bakım maksadıyla gelen motorlu nakil vasıtaları, tarım makineleri ve parçalarının  İlimizde tamir ve bakımına imkan sağlayan bir protokol imzalamıştık.
Ve bu protokol kapsamında Odamız ve Trakya Gümrük Bölge Müdürlüğü tarafından yetkilendirilen işletmelerde bu araçların tamir ve bakımı  uygulaması  bugüne kadar yapılmış ve İlimiz ve Ülkemiz ekonomisine ciddi rakamlarda katma değer  sağlanmıştır.
Öncelikle bu protokolün gerçekleştirilmesinde ve halen sürdürülmesinde destekleri olan başta Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğümüz olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlara Odamız üyeleri adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. 
3 Nisan 2021 tarih 31443 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Geçici ve Yabancı Plakalı Taşıtlardan Alınacak Geçiş Ücretlerine İlişkin Tebliğ (Tebliğ 68) İlimiz basınında yer almış ve  tebliğ   farklı bir şekilde algılanarak  imzalanan protokolün  olumsuz etkileneceği  kamuoyunda  algı oluşmuştur.  
Konu ile ilgili Odamız tarafından Trakya Gümrük  Bölge Müdürlüğü ile görüşmeler yapılmış ve nihai olarak elde edilen bilgi  doğrultusunda yayınlanan tebliğ   içeriğinin   7/8/2013 tarih 28731 sayılı sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan uygulama tebliğinin içeriğine eklemelerde bulunulduğu ve kapsamının da eşya ve yolcu taşımaya mahsus araçları kapsadığı anlaşılmakta olduğundan dolayı  basında yer aldığı gibi ;  
Odamız ile Trakya Gümrük Bölge Müdürlüğü arasında 2013 yılında imzalanan protokol kapsamında  komşu ülkelerden gelen  eşya ve yolcu taşımaya mahsus olmayan araçların tamir bakım ve onarımına devam edilecektir. Ve ilgili tebliğ kapsamında olunmadığı hususu bilgilerinize sunarız."///Haber Merkezi

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 72 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum