Reklam
Reklam

ETSO'dan Uluslararası Sergi

ETSO’DAN ECOWOMAN PROJESİ KAPSAMINDA SINIR ÖTESİ ORGANİK TARIM FORUMU VE ULUSLARARASI SERGİ Avrupa Birliği Başkanlığının ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötes

Editör: Haber Merkezi
11 Eylül 2020 - 19:51
ETSO’DAN ECOWOMAN PROJESİ KAPSAMINDA SINIR ÖTESİ ORGANİK TARIM FORUMU VE ULUSLARARASI SERGİ

Avrupa Birliği Başkanlığının ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının ikinci teklif çağrısı kapsamında EDİRNE Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülmekte olan CB 005.2.12.079 sayılı ECO WOMAN - Initiatives To Manage Natural Resources For Better Life” isimli proje faaliyetleri devam ettiği bildirildi.

Sergi ile ilgili olarak ETSO dan yapılan açıklama da şunlar kaydedildi:

Proje, iyi uygulamaların yürütülmesiyle sınır ötesi bölgede hava, su ve toprak gibi doğal kaynakların korunması ve kalitesinin geliştirilmesine ilişkin faaliyetler, ortak girişimler ve aktif işbirliğini amaçlamaktadır. Bu uygulamalar, sınır ötesi bölgedeki doğal çevrenin ana bileşenlerinin fiziksel ve biyolojik saflığını koruma ve yönetmeye ilişkin olarak, kişiler arasında, eğitim, bilgilendirme, danışma ve motivasyon yoluyla, ekolojik ve organik çiftçiliği yaygınlaştırmak için farkındalık arttırmaya yöneliktir.

Şimdiye değin, çeşitli organik tarım eğitimleri, basın toplantıları, TV ve radyo programları ile ilgili alanda farkındalığı arttırmaya yönelik faaliyetler dizisi, 12-13 Eylül 2020 tarihinde Bulgaristan EURO CLUP WOMAN ile birlikte gelecek 40 kişilik heyetin katılımıyla gerçekleşecek olan “Uluslararası Toplantı Ve Sergi Faaliyeti” ile devam etmektedir.

“Sınır Ötesi Ekolojik ve Biyolojik Üretim Forumu ve Uluslararası Sergi”, Edirne Kadın Girişimciler Kurulu öncülüğünde kurulan ve tüm Trakya’ya olduğu gibi, komşu ülkemiz Bulgaristan’a da rol model olan “Kırsalın Doğal Pazarı” destekleri ile gerçekleşecektir.

12 Eylül 2020 Cumartesi günü saat 12:00’ da başlayacak olan öğle yemeği 14:00-16:00 saatleri arasında gerçekleşecek olan forum ile devam edecektir.

13 Eylül 2020 Pazar günü ise Edirne Ticaret ve Sanayi Odası binası önünde Bulgar Delegasyonu - ETSO tarafından düzenlenen, yerel olarak üretilen biyo, organik veya doğal ürünleri test etmek ve iyi uygulamaların değişimini yerinde görmek üzere organize edilen Kırsalın Doğal Pazarı sergisinin ziyareti gerçekleşecektir.///Haber Merkezi
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 67 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum