Reklam
Reklam

Ev ve süs hayvanı satan işletme sahiplerine eğitim

Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Birimi’nce ev ve süs hayvanı satan işletme sahiplerine ve evlerinde hayvan bakanlara yönelik eğitim düzenlenecek.

 Ev ve süs hayvanı satan işletme sahiplerine eğitim
Editör: Haber Merkezi
26 Nisan 2021 - 17:36
Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Birimi’nce düzenlenecek olan eğitim COVİD-19 tedbirleri kapsamında 30 Nisan Cuma Günü 11.00 ile 15.00 saatleri arasında zoom programı üzerinden gerçekleştirilecek.
 
Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde görevli Orman Mühendisi Nazan Erkürekçi, Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'nde görevli Veteriner Hekim Müslüm Karadağ ve Veteriner Hekim İsmail Tatlıgil tarafından verilecek olan eğitimlerde katılımcılar; “Ev ve süs hayvanlarının korunmasına dair Avrupa Sözleşmesi, CİTES sözleşmesi, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve uygulama yönetmeliği, ev ve süs hayvanları satış, barınma ve eğitim yerlerinin, kuruluş, açılış, ruhsat, çalışma ve denetleme yönetmeliği, havan bakım ve beslenmesi, hayvan ekolojisi, hayvan davranışı” konularında bilgilendirilecek.    
 
Eğitime katılmak isteyenlerin Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi’ne şahsen başvuruda bulunulması gerektiği bildirildi. 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 264 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum