Reklam
Reklam

Finale Kalan Tek Proje; Uzunköprü Belediyesinden

Uzunköprü Belediyesi’nin, “Prevent/ Önlemek” isimli ‘Sel Erken Uyarı ve Bilgi Sistemi  Projesi’ RegioStars 2019 yarışmasında Türkiye adına finale kalırken, ülkemizi proje bazında temsil eden tek beled

Editör: Haber Merkezi
02 Haziran 2019 - 07:57
Uzunköprü Belediyesi’nin, “Prevent/ Önlemek” isimli ‘Sel Erken Uyarı ve Bilgi Sistemi  Projesi RegioStars 2019 yarışmasında Türkiye adına finale kalırken, ülkemizi proje bazında temsil eden tek belediye Uzunköprü Belediyesi oldu.

Interreg – IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı çerçevesinde; Uzunköprü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yazılan,  Bulgaristan Dimitrovgrad Belediyesi proje ortaklığıyla hayata geçirilen “Prevent/ Önlemek” isimli ‘Sel Erken Uyarı ve Bilgi Sistemi  Projesi RegioStars 2019 yarışmasında finalist olmaya hak kazandı.

Bölgesel kalkınma alanındaki iyi uygulamaları belirlemek ve diğer bölgelere ilham olabilecek yenilikçi ve orijinal projeleri öne çıkarmak adına her yıl Avrupa Komisyonu tarafından gerçekleştirilen; RegioStars yarışmasında finale kalan üç projeden birinin sahibi Uzunköprü Belediyesi oldu.

Konuya ilgili konuşan Trakya’nın tek kadın belediye başkanı; Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan; “ Kurum olarak RegioStars2019’da; 199 ilham veren yenilikçi ve orjinal proje arasına "Kategori 4: İklime Dayanıklı Şehirlerin İnşası/ Building Climate-Resilient Cities" de  ülkemiz adına yarışacak olmanın heyecanı ve gururu içindeyiz. Herkesi belediyemizin "Prevent / Önlemek" projesinin ekim ayındaki ödül töreninden önce yapılacak halk oylamasına katılmaya  davet ediyoruz” dedi.

Uzunköprü’müze destek olmak için yapmanız gereken önce linke (aşağıdaki) ,

https://ec.europa.eu/regional_policy/en/regio-stars-awards/2019/categ4

ardından 15. sıradaki "PREVENT/ÖNLEMEK" isimli projenin yanında yer alan destek butonuna tıklamak.

Ülkemiz için, Uzunköprü için desteklerinizi bekliyoruz

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 1791 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum