Reklam
Reklam

Gaytancıoğlu: 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum

"Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk Milleti’nin var olması için “ Ya İstiklal Ya Ölüm” anlayışıyla Samsun’a çıktığı ve Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı gün olan 19 Mayıs 1919 günü mille

Editör: Haber Merkezi
18 Mayıs 2019 - 00:09
"Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk Milleti’nin var olması için “ Ya İstiklal Ya Ölüm” anlayışıyla Samsun’a çıktığı ve Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı gün olan 19 Mayıs 1919 günü milletimizin yazgısının değiştiği tarihteki dönüm noktalarından birisidir.

Samsun’a çıktığı gün tek gücü halk olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, işgalcilere boyun eğmeyen Türk Milleti ile Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı başlatmış, Türk Milletinin azmi, kararlılığı birlik ve beraberliği ile emperyalist güçlere karşı büyük bir zafer kazanılmıştır.

Genç yaşlarda vatan sevgisi ile yüreği atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gençlere her zaman inanmış, güvenmiş ve ülkenin geleceğine yönelik bütün hayallerini ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni gençlere emanet etmiştir. Türk Genci de her zaman Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e ve devrimlerine büyük bir kararlılıkla sahip çıkmış ve çıkmaya devam edecektir.

Bugün işsizlikle boğuşan, iktidarın her türlü baskına maruz kalan Türk Genci, ülkemize karşı oluşan iç ve dış tehditlerin ve kendisine yüklenen sorumluluğunun bilincinde, Atasının çizdiği Çağdaş Medeniyet yolunda ilerleyerek milletimizin “umudu” olmaya devam etmekte ve bayramına sahip çıkmaktadır.

Bu duygu ve düşünceler ışığında başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatan toprakları uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum."

Okan Gaytancıoğlu

Edirne Milletvekili

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 292 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum