Reklam
Reklam

Gaytancıoğlu'ndan 'Yurt' Eleştirisi!

Gaytancıoğlu'ndan 'Yurt' Eleştirisi!
Editör: Haber Merkezi
21 Eylül 2021 - 13:32
CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu pandemi nedeniyle yurtların kapalı olduğu iki yıl boyunca Gençlik ve Spor Bakanlığının yeni yurtlar yapmak ve üniversitelerin açılmasına hazırlanmak yerine yan gelip yattığını belirterek “Şimdi öğrencilerimiz sokakta AKP sarayda yatıyor” dedi.
Beceriksizlikte, liyakatsizlikte, öngörüsüzlükte Türk tarihindeki zirveyi AKP ile gördük diyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Bunlar üniversitelerin hiç açılmayacağını düşünmüş olmalı ki hiçbir hazırlık yapmadı. Bırakın yeni yurt yapmayı yurtların tadilatını bile son ana bıraktı” ifadesini kullandı.
CHP’nin yurt sorununu bir yıl içinde çözme sözünü hatırlatan Edirne Milletvekili Doç. Dr. Gaytancıoğlu şunları söyledi: “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun gençlerimize sözü var: Bir yıl içinde yurt sorununu çözeceğiz. Bunu yapmak zor mu? Hayır değil. Yeter ki çözmek isteyin. Betonsever AKP’nin söz konusu yurt yapmak olunca neden durduğunu anlayamıyoruz. Aslında anlıyoruz. Dün Fetönün yurtlarına yönlendirdikleri gençlerin bugün başka tarikat yurtlarına gitmesini istiyorlar.  Bir iktidar olanlardan bir gram mı ders çıkarmaz? Söz konusu AKP ise çıkarmaz.
AKP’nin yurt politikası tarikat yurtlarına destek, Ali Erbaş eliyle siyasal iktidarın oyuncağı olmuş diyanetle protokoller. Demek ki yandaşlara yurt yaptırıp, fahiş fiyatlarla kiralamak ya da tarikat yurtlarına gençlerimizi göndermekle bu işler çözülmüyor.
Muhtemelen liyakatsizlikte markalaşma yolunda hızla yürüyen Gençlik ve Spor Bakanlığında, yurtlarla ilgili kararlarda etkin olan yurtların tozunu yutmuş, bu konuda sözü dinlenir bir kişi bile yok.
Gençlerimizi sokakta bırakan bu iktidarı ilk seçimde saraylardan göndermek ve bu sarayları gençlerin hizmetine sunmak boynumuzun borcudur.”

 

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Bu haber 239 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum